dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Zpravodajství

Tajný život ve svých městech objeví sto českých a slovenských škol

Biologickou rozmanitost městského prostředí budou zkoumat žáci a učitelé v novém projektu pro školy Tajný život města.

Společný česko-slovenský projekt připravuje Veolia ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA (ČR) a Centrem environmentální a etické výchovy ŽIVICA (SR).

Od ledna 2017 se žáci a učitelé padesáti českých a padesáti slovenských škol stanou badateli a budou po dobu dvou školních let objevovat zajímavé lokality a rostlinné druhy ve svém okolí. Přínosem badatelsky orientovaného vyučování je podpora zvídavosti dětí a zvýšení obliby výuky přírodovědných předmětů na školách.
 
Díky projektu budou moci školy také prezentovat biodiverzitu svého města široké veřejnosti. Při jejím objevování jim bude pomáhat moderní mobilní aplikace, která identifikuje druhy rostlin z fotografií pomocí vizuálního softwaru pro rozpoznávání.

Potřebné znalosti získají týmy zapojených škol na praktických kurzech, které proběhnou v prvních měsících příštího roku, a zároveň také získá každá zapojená škola zdarma čtyři tablety pro práci s aplikací.


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru