dnes
Neděle - jasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
27°C
Zpravodajství

Tajný život ve svých městech objeví sto českých a slovenských škol

Biologickou rozmanitost městského prostředí budou zkoumat žáci a učitelé v novém projektu pro školy Tajný život města.

Společný česko-slovenský projekt připravuje Veolia ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA (ČR) a Centrem environmentální a etické výchovy ŽIVICA (SR).

Od ledna 2017 se žáci a učitelé padesáti českých a padesáti slovenských škol stanou badateli a budou po dobu dvou školních let objevovat zajímavé lokality a rostlinné druhy ve svém okolí. Přínosem badatelsky orientovaného vyučování je podpora zvídavosti dětí a zvýšení obliby výuky přírodovědných předmětů na školách.
 
Díky projektu budou moci školy také prezentovat biodiverzitu svého města široké veřejnosti. Při jejím objevování jim bude pomáhat moderní mobilní aplikace, která identifikuje druhy rostlin z fotografií pomocí vizuálního softwaru pro rozpoznávání.

Potřebné znalosti získají týmy zapojených škol na praktických kurzech, které proběhnou v prvních měsících příštího roku, a zároveň také získá každá zapojená škola zdarma čtyři tablety pro práci s aplikací.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Další články
Nahoru