Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Tajemství hlavolamu nabízí několik originálních českých únikovek
Zdroj: tajemstvihlavolamu.cz

Tajemství hlavolamu nabízí několik originálních českých únikovek

„Momentálně zažívá boom naše úniková hra Cesta ježka v kleci, která unikátně spojuje jak klasickou vnitřní únikovou hru, tak i venkovní únikovku. Hra trvá dvě hodiny a je plná překvapení,” říká Petr Němeček z centra únikových místností Tajemství hlavolamu v Italské na pražských Vinohradech. První úniková hra podle něj  vznikla v Japonsku před 15 lety. V Praze se první hry objevily před zhruba deseti lety podobně jako jinde ve světě.

Jaká je podstata únikových her?

Únikové hry jsou druh chytré zábavy, ideální pro skupinu přátel, rodinu nebo firemní teambuilding. Tým tvoří nejčastěji 2–5 hráčů, kteří jsou na omezený čas (zpravidla jednu hodinu) zavřeni v místnosti, ze které se nejrychleji dostanou, pokud spolu budou spolupracovat, vyřeší hádanky a další výzvy pokoje. 

Odkdy hry provozujete a proč jste se rozhodli podnikat právě s únikovými hrami?

Jsme s kamarádem od mládí kreativní a baví nás hlavolamy. Měli jsme navíc několik zkušeností z ciziny, kde byli v únikových hrách o něco napřed. Rozhodli jsme se, že zkusíme lidem nabídnout vlastní originální českou hru. Vzhledem k tomu, že fungujeme už téměř sedm let od roku 2016 a zájem stále trvá, pak lidi naše hry baví, což nás pochopitelně těší.  

Která z Vašich her je nejoblíbenější?

grafika-jezek-1-1 Momentálně zažívá boom naše úniková hra Cesta ježka v kleci, která vznikla docela kuriózně. Covid nás předloni donutil udělat venkovní únikovku, kterou jsme příběhově zasadili před naší legendární hru Ježek v kleci. Jedna skupina si tak rok zpátky přála zahrát obě hry za sebou a po jejich euforické reakci vznikla myšlenka tyto hry spojit v jednu dvouhodinovou jízdu. Zákazníci jsou nadšeni, protože je to unikát, který ještě nikde neviděli. Gamemastera potkají až když hra skončí, mezitím si projdou několik lokací, sami se dostanou plynule až do vnitřní hry, takže to celé působí jako jedno velké dobrodružství. 

Představte prosím také Vaše další hry?

Naše hlavní hra je Ježek v kleci, ideální hra zejména pro ty, kteří úplně nevědí, co od tohoto typu zábavy očekávat. Nechci jít do úplných podrobností, aby byli hráči překvapeni:-) Hra každopádně obsahuje všechny hlavní mechanismy, s kterými se při hraní setkáte a samozřejmě také legendární hlavolam ježka v kleci. Další hrou je Tajemství jestřábí chaty, to je hra novější generace s moderními interaktivními prvky, které dokáží hráče ve hře šokovat. A nakonec naše venkovní hra Po stopách ježka v kleci patří k tomu nejlepšímu mezi venkovními hrami v Praze. 

Více informací a možnost zakoupení dárkového voucheru: www.tajemstvihlavolamu.cz/


Autor: red

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Dnes v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Dnes v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru