Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tajemství hlavolamu nabízí několik originálních českých únikovek
Zdroj: tajemstvihlavolamu.cz

Tajemství hlavolamu nabízí několik originálních českých únikovek

„Momentálně zažívá boom naše úniková hra Cesta ježka v kleci, která unikátně spojuje jak klasickou vnitřní únikovou hru, tak i venkovní únikovku. Hra trvá dvě hodiny a je plná překvapení,” říká Petr Němeček z centra únikových místností Tajemství hlavolamu v Italské na pražských Vinohradech. První úniková hra podle něj  vznikla v Japonsku před 15 lety. V Praze se první hry objevily před zhruba deseti lety podobně jako jinde ve světě.

Jaká je podstata únikových her?

Únikové hry jsou druh chytré zábavy, ideální pro skupinu přátel, rodinu nebo firemní teambuilding. Tým tvoří nejčastěji 2–5 hráčů, kteří jsou na omezený čas (zpravidla jednu hodinu) zavřeni v místnosti, ze které se nejrychleji dostanou, pokud spolu budou spolupracovat, vyřeší hádanky a další výzvy pokoje. 

Odkdy hry provozujete a proč jste se rozhodli podnikat právě s únikovými hrami?

Jsme s kamarádem od mládí kreativní a baví nás hlavolamy. Měli jsme navíc několik zkušeností z ciziny, kde byli v únikových hrách o něco napřed. Rozhodli jsme se, že zkusíme lidem nabídnout vlastní originální českou hru. Vzhledem k tomu, že fungujeme už téměř sedm let od roku 2016 a zájem stále trvá, pak lidi naše hry baví, což nás pochopitelně těší.  

Která z Vašich her je nejoblíbenější?

grafika-jezek-1-1 Momentálně zažívá boom naše úniková hra Cesta ježka v kleci, která vznikla docela kuriózně. Covid nás předloni donutil udělat venkovní únikovku, kterou jsme příběhově zasadili před naší legendární hru Ježek v kleci. Jedna skupina si tak rok zpátky přála zahrát obě hry za sebou a po jejich euforické reakci vznikla myšlenka tyto hry spojit v jednu dvouhodinovou jízdu. Zákazníci jsou nadšeni, protože je to unikát, který ještě nikde neviděli. Gamemastera potkají až když hra skončí, mezitím si projdou několik lokací, sami se dostanou plynule až do vnitřní hry, takže to celé působí jako jedno velké dobrodružství. 

Představte prosím také Vaše další hry?

Naše hlavní hra je Ježek v kleci, ideální hra zejména pro ty, kteří úplně nevědí, co od tohoto typu zábavy očekávat. Nechci jít do úplných podrobností, aby byli hráči překvapeni:-) Hra každopádně obsahuje všechny hlavní mechanismy, s kterými se při hraní setkáte a samozřejmě také legendární hlavolam ježka v kleci. Další hrou je Tajemství jestřábí chaty, to je hra novější generace s moderními interaktivními prvky, které dokáží hráče ve hře šokovat. A nakonec naše venkovní hra Po stopách ježka v kleci patří k tomu nejlepšímu mezi venkovními hrami v Praze. 

Více informací a možnost zakoupení dárkového voucheru: www.tajemstvihlavolamu.cz/


Autor: red

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

23. května 2024 v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

23. května 2024 v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

23. května 2024 v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

22. května 2024 ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Další články
Nahoru