Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Tajemství hlavolamu nabízí několik originálních českých únikovek
Zdroj: tajemstvihlavolamu.cz

Tajemství hlavolamu nabízí několik originálních českých únikovek

„Momentálně zažívá boom naše úniková hra Cesta ježka v kleci, která unikátně spojuje jak klasickou vnitřní únikovou hru, tak i venkovní únikovku. Hra trvá dvě hodiny a je plná překvapení,” říká Petr Němeček z centra únikových místností Tajemství hlavolamu v Italské na pražských Vinohradech. První úniková hra podle něj  vznikla v Japonsku před 15 lety. V Praze se první hry objevily před zhruba deseti lety podobně jako jinde ve světě.

Jaká je podstata únikových her?

Únikové hry jsou druh chytré zábavy, ideální pro skupinu přátel, rodinu nebo firemní teambuilding. Tým tvoří nejčastěji 2–5 hráčů, kteří jsou na omezený čas (zpravidla jednu hodinu) zavřeni v místnosti, ze které se nejrychleji dostanou, pokud spolu budou spolupracovat, vyřeší hádanky a další výzvy pokoje. 

Odkdy hry provozujete a proč jste se rozhodli podnikat právě s únikovými hrami?

Jsme s kamarádem od mládí kreativní a baví nás hlavolamy. Měli jsme navíc několik zkušeností z ciziny, kde byli v únikových hrách o něco napřed. Rozhodli jsme se, že zkusíme lidem nabídnout vlastní originální českou hru. Vzhledem k tomu, že fungujeme už téměř sedm let od roku 2016 a zájem stále trvá, pak lidi naše hry baví, což nás pochopitelně těší.  

Která z Vašich her je nejoblíbenější?

grafika-jezek-1-1 Momentálně zažívá boom naše úniková hra Cesta ježka v kleci, která vznikla docela kuriózně. Covid nás předloni donutil udělat venkovní únikovku, kterou jsme příběhově zasadili před naší legendární hru Ježek v kleci. Jedna skupina si tak rok zpátky přála zahrát obě hry za sebou a po jejich euforické reakci vznikla myšlenka tyto hry spojit v jednu dvouhodinovou jízdu. Zákazníci jsou nadšeni, protože je to unikát, který ještě nikde neviděli. Gamemastera potkají až když hra skončí, mezitím si projdou několik lokací, sami se dostanou plynule až do vnitřní hry, takže to celé působí jako jedno velké dobrodružství. 

Představte prosím také Vaše další hry?

Naše hlavní hra je Ježek v kleci, ideální hra zejména pro ty, kteří úplně nevědí, co od tohoto typu zábavy očekávat. Nechci jít do úplných podrobností, aby byli hráči překvapeni:-) Hra každopádně obsahuje všechny hlavní mechanismy, s kterými se při hraní setkáte a samozřejmě také legendární hlavolam ježka v kleci. Další hrou je Tajemství jestřábí chaty, to je hra novější generace s moderními interaktivními prvky, které dokáží hráče ve hře šokovat. A nakonec naše venkovní hra Po stopách ježka v kleci patří k tomu nejlepšímu mezi venkovními hrami v Praze. 

Více informací a možnost zakoupení dárkového voucheru: www.tajemstvihlavolamu.cz/


Autor: red

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

Včera v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Další články
Nahoru