Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Taiko: Zákaz vánočních trhů je šokující, absurdní a pro prodejce likvidační
Připravené stánky nakonec neotevřou, vláda pořádání vánočních trhů zakázala. Foto: Hana Tietze / Taiko

Taiko: Zákaz vánočních trhů je šokující, absurdní a pro prodejce likvidační

Zástupci firmy Taiko, která organizuje největší pražské vánoční trhy na Staroměstském náměstí, jsou vládními opatřeními zakazujícími trhy šokováni. Označují je za absurdní a pro některé prodejce za likvidační. ČTK to řekla mluvčí Taika Hana Tietze.

Vláda od pátečních 18:00 hodin zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé nebudou smět pít alkohol.

„Jsme v šoku a zoufalí. Zatímco obchodní domy a nákupní centra zůstanou otevřena, venkovní tržiště musí být uzavřena. Je to absurdní," řekla Tietze. Společnost doufá v to, že vláda organizátorům a prodejcům nabídne kompenzace.

Na přípravě trhů pracovala společnost v průběhu celého letošního roku. Podle mluvčí se organizátoři připravili i na zpřísněná opatření a kontroly očkovacích certifikátů návštěvníků trhů.

„Najali jsme nové zaměstnance, kteří se na přípravě a organizaci podíleli. Zrušili jsme také doprovodný program a přichystali se na všechna nařízení," řekla Tietze.

Problémy budou mít podle Tietze také někteří prodejci, a to zejména ti, kteří si vzali úvěry, z kterých pořizovali zboží. „Takže pro ty to bude likvidační," dodala. Zda a kdy firma stánky z náměstí odstěhuje, podle ní zatím nebylo rozhodnuto.


Autor: ČTK

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru