dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Tady velím já: Kasl dosáhl svého, šéfka ANO nebude kandidovat. Byla tu jen kvůli práci, řekl
Radmila Kleslové úsměv sluší, po Kaslově kroku jí asi do smíchu není. Foto: ČSSD

Tady velím já: Kasl dosáhl svého, šéfka ANO nebude kandidovat. Byla tu jen kvůli práci, řekl

Pražská předsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová nebude kandidovat v podzimních komunálních volbách do zastupitelstva hlavního města. Její kandidatura se nelíbila Janu Kaslovi, který by stranu měl do voleb v Praze vést. Na tom, že Kleslová na kandidátní listině nebude, se prý dohodl se zakladatelem hnutí Andrejem Babišem. Kasl to dnes řekl ČTK.

„Je to jednoznačně dohodnuté. S paní doktorkou jsme si to vyříkali. Byl to nějaký šum, paní doktorka tu byla od začátku kvůli organizační práci," řekl Kasl k ambicím Kleslové být na předních příčkách připravované kandidátky. Kleslová se nechtěla k záležitosti vyjadřovat. Babiš zatím na dotaz ČTK nereagoval.

Místostarostka Prahy 10 Kleslová byla kritizována především za svou minulost. Podle médií byla do listopadu 1989 příslušnicí komunistické rozvědky. Jako referentce zvláštní činné zálohy jí bylo uděleno krycí jméno Lia a měla mít za úkol nábor nových kádrů a jejich výchovu pro špionáž.

Kleslová jakoukoli spolupráci odmítá. Do začátku letošního roku byla členkou ČSSD. Podle kritiků je Kleslová spojena se zkompromitovanými politiky, kteří symbolizují vládu nad Prahou v éře primátorování Pavla Béma.

V minulých měsících se Kleslová dostala do sporu s Kaslem, který její přítomnost na jím vedené kandidátce odmítal. Mluvilo se i o tom, že pokud by ve volbách kandidovala, Kasl odmítne stranu vést.

Kasl dnes ČTK také řekl, že již má připraven návrh, jak by měla kandidátní listina hnutí vypadat. Měli by na ní být odborníci zvenku i zevnitř strany. „Jména již v hlavě mám,“ řekl Kasl. Vše chce ještě projednat s Babišem a poté s vedením pražského regionu, o konkrétních jménech proto zatím mluvit nechce.

Přiblížil ale, že každý z čelních kandidátů by měl být odborník na konkrétní oblast. Dopravu nebo záležitosti rovnosti žen a mužů by měl zaštiťovat nestraník, kulturu, bezpečnost nebo právní záležitosti by měli na starosti straníci. Kandidátka bude podle Kasla schvalována nejdříve v druhé polovině června.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru