Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tady bydlí teenager! Soukromí, odpočinek i učení v jednom
Pokud jde o pracovní místo, zaběhlou tradicí je, že se stoly umisťují co nejblíže oknu, radí designerka. Foto: FOR INTERIOR

Tady bydlí teenager! Soukromí, odpočinek i učení v jednom

Máte doma teenagera? Pak vás nejspíš čeká proměna dětského pokojíčku na studentský. Možná to bude boj, protože představy rodičů a starších dětí bývají, nejen co se zařízení pokoje týká, odlišné. Co radí odborník a kam pro inspiraci?

Ideální je, když může mít student svůj pokoj sám pro sebe, protože v tomto věku potřebuje soukromí i hodně času na odpočinek.

„Vím, že zajistit teenagerovi soukromí není vždy možné, ale pokud to jen trochu jde, doporučuji zvolit takové místo v pokoji, které je v co nejtmavší části nebo lze dobře zatemnit, je ideálně v nejtišším místě prostoru a je dobře větratelné. Postel pro studenta doporučuji šíři matrace 120 – 140 cm,“ uvádí designérka Gabriela Hámová.

Pokud jde o pracovní místo, zaběhlou tradicí je, že se stoly umisťují co nejblíže oknu. „Vzhledem k tomu, že trendem dnešní doby je učit se z tabletu a počítače a studenti často už ani nepoužívají sešity, změnily se i požadavky na jejich pracovní místo a způsoby učení. Proto často umisťuji pracovní zónu i do místa, kde není přímý přístup denního světla. Vždy je ale třeba dbát na dobré osvětlení, ideálně ve více úrovních,“ upřesňuje odbornice.

Úložné prostory a osobitost
studentsky-pokoj-kluk-1 Pro studentský pokoj designerka doporučuje myslet hlavně na funkční a prostorné šatní skříně a větší knihovny. „Pokud student aktivně sportuje, nezapomeňte na možnost uložení jeho sportovních věcí. Také je nutné myslet na specifika dospívání v podobě sbírání různých věcí (plakátů, plechovek, komiksů, modelů, šperků…), tak aby pak studentova „sbírka“ příliš nerušila design pokoje, ale spíš podtrhovala jeho osobitost.

A barevnost? Momentálně jsou trendem, jako doplňkové barvy, žlutá, hořčicová, mentolová a klasicky stále odstíny modré a červené. V pokoji by neměla chybět kvalitní matrace na posteli, dobré osvětlení pracovního prostoru, hodí se „němý sluha“ na odkládání věcí, ideální je pohodlné křeslo nebo malá pohovka. Trendem je i velká magnetická tabule nebo popisovací zeď, na které si student může připravovat projekty.

Trendy i poradna
Hodila by se vám inspirace nebo rady odborníků zdarma? Pak navštivte Mezinárodní veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR (10. – 13. října PVA EXPO PRAHA v Letňanech). Právě zde najdete na jednom místě přehlídku těch nejžhavějších trendů a tipů ze světa bydlení.Recepty na koktejly s italským likérem Bombardino

9. ledna 2021 v 15:20

Italský likér Bombardino je novinkou z destilerie Saint Roch, jedná se o kombinací karibského rumu a vaječného likéru. Bombardino je novinkou rozšiřující portfolio českého distributora prémiových alkoholických i nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits. 

Přednáška pro dospělé: Normální šílenství

8. ledna 2021 v 19:00

Představení nové knihy rozhovorů o duševním zdraví, léčbě a přístupu k lidem s psychickým onemocněním ve středu 13. ledna v 19 hodin.

Přednáška online: Rok 2021 ve znamení kovového Buvola

7. ledna 2021 v 09:40

Městská knihovna připravila na 11. ledna v 19 hodin on-line přednášku Rok 2021 ve znamení kovového Buvola.

Další články
Nahoru