dnes
Úterý - oblacno
10°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
13°C
Tady bydlí teenager! Soukromí, odpočinek i učení v jednom
Pokud jde o pracovní místo, zaběhlou tradicí je, že se stoly umisťují co nejblíže oknu, radí designerka. Foto: FOR INTERIOR

Tady bydlí teenager! Soukromí, odpočinek i učení v jednom

Máte doma teenagera? Pak vás nejspíš čeká proměna dětského pokojíčku na studentský. Možná to bude boj, protože představy rodičů a starších dětí bývají, nejen co se zařízení pokoje týká, odlišné. Co radí odborník a kam pro inspiraci?

Ideální je, když může mít student svůj pokoj sám pro sebe, protože v tomto věku potřebuje soukromí i hodně času na odpočinek.

„Vím, že zajistit teenagerovi soukromí není vždy možné, ale pokud to jen trochu jde, doporučuji zvolit takové místo v pokoji, které je v co nejtmavší části nebo lze dobře zatemnit, je ideálně v nejtišším místě prostoru a je dobře větratelné. Postel pro studenta doporučuji šíři matrace 120 – 140 cm,“ uvádí designérka Gabriela Hámová.

Pokud jde o pracovní místo, zaběhlou tradicí je, že se stoly umisťují co nejblíže oknu. „Vzhledem k tomu, že trendem dnešní doby je učit se z tabletu a počítače a studenti často už ani nepoužívají sešity, změnily se i požadavky na jejich pracovní místo a způsoby učení. Proto často umisťuji pracovní zónu i do místa, kde není přímý přístup denního světla. Vždy je ale třeba dbát na dobré osvětlení, ideálně ve více úrovních,“ upřesňuje odbornice.

Úložné prostory a osobitost
studentsky-pokoj-kluk-1 Pro studentský pokoj designerka doporučuje myslet hlavně na funkční a prostorné šatní skříně a větší knihovny. „Pokud student aktivně sportuje, nezapomeňte na možnost uložení jeho sportovních věcí. Také je nutné myslet na specifika dospívání v podobě sbírání různých věcí (plakátů, plechovek, komiksů, modelů, šperků…), tak aby pak studentova „sbírka“ příliš nerušila design pokoje, ale spíš podtrhovala jeho osobitost.

A barevnost? Momentálně jsou trendem, jako doplňkové barvy, žlutá, hořčicová, mentolová a klasicky stále odstíny modré a červené. V pokoji by neměla chybět kvalitní matrace na posteli, dobré osvětlení pracovního prostoru, hodí se „němý sluha“ na odkládání věcí, ideální je pohodlné křeslo nebo malá pohovka. Trendem je i velká magnetická tabule nebo popisovací zeď, na které si student může připravovat projekty.

Trendy i poradna
Hodila by se vám inspirace nebo rady odborníků zdarma? Pak navštivte Mezinárodní veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR (10. – 13. října PVA EXPO PRAHA v Letňanech). Právě zde najdete na jednom místě přehlídku těch nejžhavějších trendů a tipů ze světa bydlení.Bulovka pomáhá maminkám po porodu

17. října 2020 v 07:08

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

13. října 2020 v 08:21

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při...

Další články
Nahoru