dnes
Čtvrtek - skorojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
28°C
pozítří
Sobota - bourky
24°C
Tady bydlí teenager! Soukromí, odpočinek i učení v jednom
Pokud jde o pracovní místo, zaběhlou tradicí je, že se stoly umisťují co nejblíže oknu, radí designerka. Foto: FOR INTERIOR

Tady bydlí teenager! Soukromí, odpočinek i učení v jednom

Máte doma teenagera? Pak vás nejspíš čeká proměna dětského pokojíčku na studentský. Možná to bude boj, protože představy rodičů a starších dětí bývají, nejen co se zařízení pokoje týká, odlišné. Co radí odborník a kam pro inspiraci?

Ideální je, když může mít student svůj pokoj sám pro sebe, protože v tomto věku potřebuje soukromí i hodně času na odpočinek.

„Vím, že zajistit teenagerovi soukromí není vždy možné, ale pokud to jen trochu jde, doporučuji zvolit takové místo v pokoji, které je v co nejtmavší části nebo lze dobře zatemnit, je ideálně v nejtišším místě prostoru a je dobře větratelné. Postel pro studenta doporučuji šíři matrace 120 – 140 cm,“ uvádí designérka Gabriela Hámová.

Pokud jde o pracovní místo, zaběhlou tradicí je, že se stoly umisťují co nejblíže oknu. „Vzhledem k tomu, že trendem dnešní doby je učit se z tabletu a počítače a studenti často už ani nepoužívají sešity, změnily se i požadavky na jejich pracovní místo a způsoby učení. Proto často umisťuji pracovní zónu i do místa, kde není přímý přístup denního světla. Vždy je ale třeba dbát na dobré osvětlení, ideálně ve více úrovních,“ upřesňuje odbornice.

Úložné prostory a osobitost
studentsky-pokoj-kluk-1 Pro studentský pokoj designerka doporučuje myslet hlavně na funkční a prostorné šatní skříně a větší knihovny. „Pokud student aktivně sportuje, nezapomeňte na možnost uložení jeho sportovních věcí. Také je nutné myslet na specifika dospívání v podobě sbírání různých věcí (plakátů, plechovek, komiksů, modelů, šperků…), tak aby pak studentova „sbírka“ příliš nerušila design pokoje, ale spíš podtrhovala jeho osobitost.

A barevnost? Momentálně jsou trendem, jako doplňkové barvy, žlutá, hořčicová, mentolová a klasicky stále odstíny modré a červené. V pokoji by neměla chybět kvalitní matrace na posteli, dobré osvětlení pracovního prostoru, hodí se „němý sluha“ na odkládání věcí, ideální je pohodlné křeslo nebo malá pohovka. Trendem je i velká magnetická tabule nebo popisovací zeď, na které si student může připravovat projekty.

Trendy i poradna
Hodila by se vám inspirace nebo rady odborníků zdarma? Pak navštivte Mezinárodní veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR (10. – 13. října PVA EXPO PRAHA v Letňanech). Právě zde najdete na jednom místě přehlídku těch nejžhavějších trendů a tipů ze světa bydlení.Tipy na správné třídění odpadu po letním pikniku či zahradní grilovačce

2. srpna 2020 v 07:02

Plastové obaly od olejových marinád, jednorázové kelímky, plynové kartuše nebo obaly opalovacích krémů patří k těm odpadům, které vznikají primárně během letního grilování, pikniků nebo při kempování. Pražské služby přináší sérii tipů, jak tyto odpadní komodity správně...

Charitativní závod RUN for HELP zajistil rehabilitační pobyt pro lidi po amputaci

30. července 2020 v 11:38

I letos Rehabilitační klinika Malvazinky podpořila charitativní běžecký závod pro celou rodinu příhodně pojmenovaný RUN for HELP. Akce se uskutečnila v sobotu 25. července na Letné za podpory Prahy 7 .   

Další články
Nahoru