Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
SŽ hledá zhotovitele modernizace tratě mezi Ruzyní a Kladnem
Budoucí podoba hostivického nádraží. Vizualizace: SŽ

SŽ hledá zhotovitele modernizace tratě mezi Ruzyní a Kladnem

V rámci projektu modernizace železniční tratě z Prahy do Kladna Správa železnic (SŽ) nyní hledá zhotovitele stavby pro úsek mezi Prahou-Ruzyní a Kladnem. Informovala o tom mluvčí SŽ Nela Eberl Friebová.  

Přestavbou a zdvoukolejněním projde přibližně 15 kilometrů tratě. Celkové náklady stavby dosahují téměř 8,6 miliardy korun, její realizace je rozvržena do čtyř let. „Máme pravomocné územní rozhodnutí. Aktuálně se zpracovává projektová dokumentace pro provádění stavby," sdělila Eberl Friebová.

Současná jednokolejka z hlavního města do Kladna se změní k nepoznání. Stavbaři vybudují dvoukolejnou elektrifikovanou trať, kompletní modernizací projdou stanice Hostivice a Jeneč, stejně jako stávající zastávka Pavlov.

Navíc budou nově zřízeny zastávky Hostivice-Jeneček a Velké Přítočno. Náhradou za stávající stanici Unhošť pak vznikne zastávka Malé Přítočno.

Všechny stanice a zastávky budou bezbariérové. Stávající traťová rychlost 80 kilometrů za hodinu se i díky výstavbě přeložek zvýší až na 145 kilometrů za hodinu.

Pro lepší dostupnost a obsluhu území budou v blízkosti stanic a zastávek zajištěny přestupy na autobusovou dopravu. Stanice Hostivice a Jeneč a zastávka Malé Přítočno budou navíc doplněny záchytnými parkovišti P+R.


Autor: puc

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

Včera ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru