dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Syrová prevence: Speciální vlak s popálenou dívku a dalšími děsivými případy stojí v Praze
Součástí preventivního projektu je i ukázka zásahu hasičů při železničním neštěstí. Foto: archiv SŽDC

Syrová prevence: Speciální vlak s popálenou dívku a dalšími děsivými případy stojí v Praze

V rámci projektu „Preventivní vlak bezpečné železnice“ se od dnešního dne žáci a studenti pražských škol na nádraží Praha-Bubny seznamují s tím, jak zbytečná jsou rizika spojená s nerozvážným hazardem, frajerstvím nebo nepozorností.

Preventivní vlak, který bude v Bubnech stát až do čtvrtka, se skládá z několika vagónů. První je speciálním kinovozem určeným k projekci filmů s bezpečnostní tematikou.

Diváci uvidí, jaké nebezpečí je může potkat na železnici, nebudou-li respektovat stanovená pravidla. Zařazen je i film, ve kterém dívka popálená elektrickým proudem líčí svou největší životní hloupost.

Ve druhém konferenčním voze budou návštěvníci ve věku 13 až 19 let moci diskutovat s odborníky, kteří se nehodami na železnici zabývají. Setkají se i s vyšetřovateli těchto tragédií. Vůz je vybaven moderní technikou, a tak nezůstane jenom u pouhých slov.

Na třetím stanovišti čeká na studenty hasičský vůz a hasiči, kteří předvedou ukázky své práce. Drážní hasiči mají mnohaleté zkušenosti se zásahy při železničních nehodách. „Doporučujeme, aby děti nechodily ve svátečním oblečení,“ vzkazují organizátoři.

Zájem ze strany pražských škol o preventivní vlak je obrovský. Během tří dní se přijde podívat zhruba šest stovek mladých lidí, kapacita je již vyčerpána.


Další články
Nahoru