dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Syn hrdiny povodní byl pokřtěn, mláděti hrocha vybrala veřejnost jméno Fanda
Jméno Fanda pro hrošíka vybrali jeho fanoušci. Foto: Michaela Říhová / Zoo Praha

Syn hrdiny povodní byl pokřtěn, mláděti hrocha vybrala veřejnost jméno Fanda

Mládě hrocha obojživelného, které se v Zoo Praha narodilo 28. ledna v tři roky starém Pavilonu hrochů, se rychle stalo miláčkem mnoha návštěvníků. Chovatelé pro něj navrhli pět jmen, ze kterých mohli fanoušci malého hrocha vybírat. V napínavém hlasování nakonec zvítězil Fanda nad Hugem. Při sobotním křtu dostal jméno slavnostně od herce Davida Novotného.

Fanda je třetím potomkem hrocha Slávka a jeho partnerky Marušky. Předchozí dva, Tomík a Váleček, se už z Prahy odstěhovali do jiných zoologických zahrad.

Na hroší zdraví připil také druhý host, olympionik ve vzpírání Jiří Orság. Tento český reprezentant v supertěžké váhové kategorii všem přítomným dokázal, že zvednout stokilovou činku o váze čtvrt roku starého hrošího mláděte pro něj není žádný problém.

Hrochy chová pražská zoo téměř od svého založení. Jako první přijel v roce 1933 v cirkusové maringotce hroch Petr. Populární byla hrošice Zuzana, která do Prahy dorazila z Berlína, kde za války přečkala bombardování. Zoo ji odkoupila za symbolickou jednu korunu za každé kilo váhy.

Fandův otec Slávek se stal hrdinou povodní v roce 2002. Dokázal přežít v Pavilonu velkých savců, ale jeho tehdejší partnerka Lentilka a dcera Barborka takové štěstí neměly.


Další články
Nahoru