dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Swingová tančírna pro seniory
Projekt SenSen vznikl v Nadaci Charty 77 na jaře 2012. Foto: SenSen

Swingová tančírna pro seniory

V úterý a ve středu 19. a 20. dubna se v dobových prostorách Café Royal, bývalého kina Illusion, uskuteční první ročník Swingové tančírny pro seniory. Vzpomínkově naučnou akci pořádá projekt SenSen – Senzační senioři. Seniorské kluby zapojené do programu SenSen budou mít jedinečnou možnost účastnit se lekcí swingu pod vedením Zdeňka Pileckého z přední swingové taneční školy Zig – Zag za hudebního doprovodu Melody Boys.

Cílem tanečních hodin je ukázat, že senioři zapojení do projektu SenSen jsou aktivní a společenští, umí spolu kvalitním způsobem trávit čas a brání se samotě. V posledních letech dochází k návratu swingového tance, stává se čím dál populárnějším. Mnoho seniorů se už se swingem setkala, protože tento tanec byl velice populární hlavně v období padesátých let. Během swingové tančírny budou mít jedinečnou příležitost si na tanec zavzpomínat a přiučit se něčemu novému v líbivém rytmu a příjemné společnosti. Součástí programu bude i vyhlášení nejlepšího tanečního páru.

„Do tančírny se nám přihlásilo sto seniorů z Prachatic, Teplic a Prahy. Byli jsme mile překvapeni zájmem o tuto akci. Součástí programu bude i vyhlášení nejlepšího tanečního páru,“ uvedla manažerka projektu SenSen Dagmar Kuncová.

Swingová tančírna pro seniory není jedinou akcí, kterou projekt SenSen organizuje. Ve své snaze, kdy se zaměřuje zejména na podporu aktivních seniorů ve volnočasové oblasti, pořádá semináře a školení jako je Zdravý životní styl, Škola digitální fotografie, SenSen Café, organizuje každoročně akci Přeplavme svůj La Manche, podílí se na celorepublikových Sportovních hrách seniorů. Vyústěním celoroční práce se seniory je předání Ceny Senior roku 1. října, kdy se slaví Mezinárodní den seniorů.

Projekt SenSen vznikl v Nadaci Charty 77 na jaře 2012 jako odpověď na demografický vývoj v České republice. Přibývá seniorů, ale také pochybných a nadřazených hlasů nad nimi. Navzdory tomu, že dnešní šedesátníci či osmdesátníci zdaleka nejsou jen nemocní, nerudní, nesnášenliví. Naopak, mnoho z nich je obdivuhodně vitálních, aktivních a schopných rozdávat moudrost i práci pro ostatní. K programu Senzačních seniorů se jich dosud přihlásilo na 14 tisíc ve zhruba 100 klubech. Společně se účastní vzdělávacích, kulturních i sportovních akcí, které zároveň organizují pro druhé, a zapojují se i do celorepublikových projektů – Národní kronika, Aktivní život, Druhý život dětské knihy.

Více informací o projektu SenSen je možné získat na webových stránkách www.sensen.cz.


Dvojka pro seniory: Plavání v bazénu na Vinohradech

13. prosince 2017 v 07:20

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 probíhají lekce plavání pro seniory z Prahy 2, členy Klubu Dvojka pro seniory. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Senioři z Centra RoSa založili ochotnické divadlo, organizují první seniorský divadelní festival

8. listopadu 2017 ve 13:18

Centrum RoSa v Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je...

Dvojka pro seniory: Palác Lucerna a Václavské náměstí

31. října 2017 v 10:34

Na listopadovou komentovanou procházku s Pražskou informační službou na téma „Palác Lucerna a Václavské náměstí“ se můžete přihlásit telefonicky v pátek 10. listopadu od 9 do 9:30 na tel.: 724 102 328.

Praha 10 pro seniory: Kurzy finanční gramotnosti

31. října 2017 v 08:03

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Další články
Nahoru