dnes
Čtvrtek - zatazeno
4°C
zítra
Pátek - prehanky-snih
7°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Swingers kluby: legalizovaná nevěra v Praze
Tady to v noci žije! Swingers kluby většinou ožívají až večer. Jejich součástí je i bar. Foto: autorka

Swingers kluby: legalizovaná nevěra v Praze

Kdo se domnívá, že swingers kluby představují jinou alternativu night klubů, mýlí se. Filozofie i klientela jsou zcela odlišné. Zatímco noční kluby navštěvují muži, aby si koupili sex nebo jiný druh kontaktu se ženou, swingers kluby navštěvují většinou manželské páry. Jak to v nich chodí, komu jsou tyto zážitky určeny a kdo by si na ně měl radši nechat zajít chuť? Na to se spisovatelka Libuše Konopová zeptala Petra Janíčka, majitele Fantasy Clubu v Letňanech.

Co je swingers  

Swingers představuje skupinový sex, kterého se při organizovaných setkáních účastní několik párů nebo jednotlivců. Tyto skupiny se většinou scházejí v privátních klubech. Fenomén swingers má své počátky za druhé světové mezi americkými piloty, kteří žili s rodinami blízko vojenských základen. V Evropě se začal prosazovat až v 80. letech, v České republice po roce 1989.

Jak dlouho funguje váš klub a jak si vede? Je konkurence v Praze vysoká?
Jsme na trhu 5 let a v současné době už máme svou stálou klientelu. V praxi to vypadá tak, že z 15 až 20 párů vzniknou 2 až 3 nové. Swingers kluby stojí a padají na štamgastech, tak je to všude. V Praze existují dva. Každoročně sice vznikne několik dalších, ale ty mají jepičí život. Neunesou vysoké náklady, které jsou statisíce ročně.

Jak vypadá srovnání s cizinou?
Česká společnost je pokrytecká. A ovládaná předsudky. Spousta lidí o tom mluví, spřádá tajné sny, ale nikdy by nepřiznali, že potřebují sexuální zpestření. K nám jezdí klienti z celé republiky. Mají tam sice taky něco, ale neriskují, že by je někdo poznal, že by se tam setkali se sousedem, kolegyní. Náš klub je koncipován zhruba pro 40 párů. Je to sice nejběžnější, standardní velikost, ale v cizině jsou kromě toho i daleko větší SW-kluby. Pro 100 až 200 párů.

A co věkové nebo sociální skupiny? Kdo převládá – Češi nebo cizinci?
Občas k nám zavítá i starší pár, kolem šedesátky, ale většinu tvoří věková kategorie 25 až 45 let. Zkoušeli jsme udělat party pro 50+, ale přišlo asi jen šest lidí, takže jsme od toho nápadu upustili. Co se sociálních tříd týče, najdete u nás mix. Ono se ani nedá poznat, kdo je bohatý nebo chudý, když sedí s ručníkem kolem boků u baru. Snad jen podle toho, co pije, kolik drinků za večer si objedná. Žijeme z Čechů, ačkoli k nám chodí i cizinci.

Převažují ženy nebo muži?
Je to vyrovnané, protože tohle zařízení slouží převážně manželským párům. Občas přijdou dvě ženy nebo trojice, ale drtivou většinu tvoří páry, toužící po oživení domácího sexu.

Takže kdo sem jde, si chce automaticky užít?
Jak kdo. Poprvé vůbec, to se každý jen rozhlíží. A jsou tací, kteří u toho zůstanou. Najdete u nás jak voyeury, tak exhibicionisty, prostě všechno. Ale ještě k vaší otázce. Někdo nemusí mít sex, je to vždycky věc domluvy. Stává se i to, že si lidi sednou ke stolku, dají si něco k pití, baví se a než se rozkoukají, zavíráme.

Můžete klientelu nějak specifikovat? Rozdělit do kategorií?
Ano, máme tři kategorie. Tu první tvoří ti, co chtějí vidět a být viděni. Je jich zhruba 30 procent. Druhou manželské páry, které se tady chtějí seznámit s dalším párem. No a třetí skupina sem chodí kvůli skupinovému sexu. Není to ale dvacet, třicet lidí na žíněnce, jak by někoho mohlo napadnout. Většinou se takhle vyžívá maximálně 5 párů.

Došlo u vás někdy ke scéně, žárlivému výstupu?
Jen výjimečně se stává, že se někomu něco nelíbí. Lidi se předtím jasně dohodnou na pravidlech. Ty nepřekračují, a když někdo cítí, že by se situace mohla vymknout kontrole, stiskne třeba partnerovi ruku a ten jeho přání respektuje. Ale na několik kuriozit si přece jen vzpomínám.

Vyprávějte!
Chodil k nám takový obšourník. Pořád se někomu vnucoval do trojky nebo čtyřky, ale nikdo ho nechtěl. Jednou zahlédl vystrčené pozadí klečící osoby. Nelenil, přiskočil a začal se do ní dobývat. Jaký šok, když při bližším osahání zjistil, že je to pán! Další humorná věc: zaslechl jsem u baru, jak jakási paní říká sousedovi: Tak ty mě šukáš a ani nevíš, jak se jmenuju?! Ta třetí zas až tak legrační nebyla. Manžel chtěl ženě splnit přání a koupil jí k narozeninám vstupenku do našeho klubu. Toužila totiž po tom, rozdat si to před jeho očima s několika muži. To se jí u nás sice povedlo, ale dopadlo to tak, že omdlela. Těch deset nebo možná i víc mužů bylo asi přece jen příliš.

Můžete mi říct něco o akcích, které pořádáte?
Máme otevřeno ve středu, v pátek a v sobotu, kromě soukromých večírků. Oficiální party probíhá vždycky v určitém duchu. Romantická, Milk and Honey, SM. Velice oblíbené jsou party v erotickém prádle. Obecně tyhle akce slouží k tomu, aby se setkali lidé stejně založení. Máme i disco party, ale v Čechách lidi neradi tancují. Neradi vyvíjejí nějaké aktivity, v cizině je to jinak. Tady se spíš dívají.

A teď něco o cenách: kolik stojí vstupné? Kondomy jsou v ceně?
Pár platí 1000, žena 200 korun. Zavedli jsme novinku, čtvrteční party pro samotné muže. Je totiž hodně singlů a také žen, které chtějí dva, tři muže. Vstupné pro pány na těchhle party činí 1500,–Kč. Ano, kondomy jsou u nás na každém pokoji volně k dispozici.

Jsou kondomy povinné?
Nejsou. Nutit nikoho nemůžeme, to záleží na zodpovědnosti každého jednotlivce.

Co byste závěrem řekl o filozofii swingers klubu? Komu tohle dobrodružství je a naopak není určeno?
U nás se neřeší problémy, swingers lidi nerozděluje, ale spojuje. Atmosféra je tady vyloženě pozitivní. Komu bych sem chodit nedoporučoval? Osmnáctiletým, prostě hodně mladým párům. Starší už mívají jasno, ale tihle ne, ti se teprve hledají a všechno se jich bolestivě dotýká.


Autor: Libuše Konopová

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Dnes v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

Včera v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Jóga 50+ s Dianou: Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení

Včera v 08:45

Na Národní třídě si můžete každý čtvrtek odpoledne zacvičit jógu, protáhnout se a poradit se s lektorkou o tom, co vás trápí a na co je potřeba se zaměřit.

Křeslo pro Fausta s Yvonou Angerovou

Včera v 08:05

Zajímá vás pohled na moderní rehabilitaci? Chtěli byste vědět, co se v této oblasti zkoumá? Jaký je rozdíl mezi ergoterapeutem, fyzioterapeutem a rehabilitačním lékařem?  

Další články
Nahoru