Dnes Úterý - bourky 19°C
Zítra Středa - jasno 22°C
Úterý 17. 5. 2022
Svátek má Aneta
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Svoz tříděného odpadu bude ke konci roku posílen
Kontejnery s tříděným odpadem zažívají v období svátků nápor. Foto: archiv

Svoz tříděného odpadu bude ke konci roku posílen

Poslední prosincový týden bude svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole probíhat pod plánu tak, aby nedocházelo k přeplnění nádob a nevznikal kolem nich nepořádek. Informoval o tom Radim Mana, mluvčí společnosti Pražské služby, která společně se společností AVE Pražské komunální služby svoz zajišťuje.  

„Od Štědrého dne až do Silvestra budou zajištěny standardní pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových plánů, tedy jako v běžných dnech. Díky větší zátěži na separačních místech provádíme svozy tříděných složek odpadu v posíleném režimu,“ uvedl Mana. 

U tříděného odpadu tak budou v některých kritických oblastech posíleny svozy v období 23. až 31. prosince. Popeláři pojedou častěji tam, kde se kontejnery a popelnice rychle plní. Plán posíleného svozu je vytvářen na základě zkušeností z celého roku i stejného období v předchozích letech. 

U směsného odpadu bude až do konce roku standardní svoz. Na Nový rok svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech. Od 2. do 6. ledna bude probíhat standardní svoz s případným posunem jeden den.  

Podle Many se po Vánocích tradičně počítá i se svozem odstrojených stromků. „V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad lze stromky volně odložit vedle nich, v činžovní a rodinná zástavba nebo v případě nádob v kleci prosíme o odložení vánočních stromků k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad. Vyhozené vánoční stromky rozhodně nepatří do nádob na směsný odpad, protože výrazně snižují jejich kapacitu,“ sdělil mluvčí Mana. 

Pražané by podle něj měli stromky vyhazovat nejlépe den před odvozem komunálního odpadu, aby nedocházelo k jejich přílišnému hromadění v ulicích po zbytečně dlouhou dobu. 

„Stromky jsou do vozů na komunální odpad nakládány v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude probíhat po celý leden a únor. Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora,“ dodal Radim Mana.


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru