Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Svoz tříděného odpadu bude ke konci roku posílen
Kontejnery s tříděným odpadem zažívají v období svátků nápor. Foto: archiv

Svoz tříděného odpadu bude ke konci roku posílen

Poslední prosincový týden bude svoz směsného a tříděného odpadu na území metropole probíhat pod plánu tak, aby nedocházelo k přeplnění nádob a nevznikal kolem nich nepořádek. Informoval o tom Radim Mana, mluvčí společnosti Pražské služby, která společně se společností AVE Pražské komunální služby svoz zajišťuje.  

„Od Štědrého dne až do Silvestra budou zajištěny standardní pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových plánů, tedy jako v běžných dnech. Díky větší zátěži na separačních místech provádíme svozy tříděných složek odpadu v posíleném režimu,“ uvedl Mana. 

U tříděného odpadu tak budou v některých kritických oblastech posíleny svozy v období 23. až 31. prosince. Popeláři pojedou častěji tam, kde se kontejnery a popelnice rychle plní. Plán posíleného svozu je vytvářen na základě zkušeností z celého roku i stejného období v předchozích letech. 

U směsného odpadu bude až do konce roku standardní svoz. Na Nový rok svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech. Od 2. do 6. ledna bude probíhat standardní svoz s případným posunem jeden den.  

Podle Many se po Vánocích tradičně počítá i se svozem odstrojených stromků. „V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad lze stromky volně odložit vedle nich, v činžovní a rodinná zástavba nebo v případě nádob v kleci prosíme o odložení vánočních stromků k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad. Vyhozené vánoční stromky rozhodně nepatří do nádob na směsný odpad, protože výrazně snižují jejich kapacitu,“ sdělil mluvčí Mana. 

Pražané by podle něj měli stromky vyhazovat nejlépe den před odvozem komunálního odpadu, aby nedocházelo k jejich přílišnému hromadění v ulicích po zbytečně dlouhou dobu. 

„Stromky jsou do vozů na komunální odpad nakládány v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude probíhat po celý leden a únor. Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora,“ dodal Radim Mana.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru