dnes
Sobota - skorojasno
4°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
3°C
Svoz odpadu v Praze pokračuje téměř bez omezení, zavřely se sběrné dvory
Svoz odpadu v Praze. Ilustrační foto: archiv

Svoz odpadu v Praze pokračuje téměř bez omezení, zavřely se sběrné dvory

Svoz směsného a separovaného odpadu probíhá v Praze nadále bez omezení. Bude i nadále zajišťován standardně v nastavených svozových dnech a četnostech. Dočasně jsou však uzavřeny sběrné dvory a minimálně do 24. března byl přerušen svoz nebezpečného odpadu. Oznámily to společnosti, které svoz odpadu v metropoli zajišťují. 

Popelářské vozy vyráží do ulic nejen pro směsný komunální odpad, ale i nadále pro sklo, sklo, plasty, tetrapak, kovy i bioodpad.

V hlavním městě je přerušen provoz všech devatenácti sběrných dvorů. Minimálně týden také nebudou do ulic přistavovány ani velkoobjemové kontejnery, které slouží především na objemný odpad. Svoz nepoužitelných léčiv z lékáren zapojených do systému města probíhá bez omezení.

Provoz kontaktních center (KC) svozových společností je v současné době nastaven tak, aby nedocházelo k osobnímu kontaktu zástupců KC s veřejností. Komunikace s centry je omezena pouze na telefonní a písemnou formu.

Pražské svozové společnosti v loňském roce svezly více než 266 tisíc tun směsného komunálního odpadu. Pražané do kontejnerů na tříděný odpad vyhodili přes 60 tisíc tun skla, plastových obalů, papíru a dalších recyklovatelných komodit. Od letošního ledna mohou navíc separovat i bioodpad.

Obyvatelé metropole do barevných kontejnerů vyseparovali 24 702 tun papíru, 15 676 tun plastových obalů 18 428 tun skla. Podle Radima Many toto číslo setrvale roste od roku 2005. Nápojových kartonů a kovových obalů bylo dohromady odevzdáno 1502 tun. 

Svoz odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole provádí na základě smlouvy s magistrátem Pražské služby, zbytek zajišťuje firma AVE CZ podnikatele Daniela Křetínského a další subdodavatelé.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

25. listopadu 2020 ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Další články
Nahoru