Dnes Středa - jasno 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Svoz odpadu v Praze pokračuje téměř bez omezení, zavřely se sběrné dvory
Svoz odpadu v Praze. Ilustrační foto: archiv

Svoz odpadu v Praze pokračuje téměř bez omezení, zavřely se sběrné dvory

Svoz směsného a separovaného odpadu probíhá v Praze nadále bez omezení. Bude i nadále zajišťován standardně v nastavených svozových dnech a četnostech. Dočasně jsou však uzavřeny sběrné dvory a minimálně do 24. března byl přerušen svoz nebezpečného odpadu. Oznámily to společnosti, které svoz odpadu v metropoli zajišťují. 

Popelářské vozy vyráží do ulic nejen pro směsný komunální odpad, ale i nadále pro sklo, sklo, plasty, tetrapak, kovy i bioodpad.

V hlavním městě je přerušen provoz všech devatenácti sběrných dvorů. Minimálně týden také nebudou do ulic přistavovány ani velkoobjemové kontejnery, které slouží především na objemný odpad. Svoz nepoužitelných léčiv z lékáren zapojených do systému města probíhá bez omezení.

Provoz kontaktních center (KC) svozových společností je v současné době nastaven tak, aby nedocházelo k osobnímu kontaktu zástupců KC s veřejností. Komunikace s centry je omezena pouze na telefonní a písemnou formu.

Pražské svozové společnosti v loňském roce svezly více než 266 tisíc tun směsného komunálního odpadu. Pražané do kontejnerů na tříděný odpad vyhodili přes 60 tisíc tun skla, plastových obalů, papíru a dalších recyklovatelných komodit. Od letošního ledna mohou navíc separovat i bioodpad.

Obyvatelé metropole do barevných kontejnerů vyseparovali 24 702 tun papíru, 15 676 tun plastových obalů 18 428 tun skla. Podle Radima Many toto číslo setrvale roste od roku 2005. Nápojových kartonů a kovových obalů bylo dohromady odevzdáno 1502 tun. 

Svoz odpadu pro zhruba dvě třetiny metropole provádí na základě smlouvy s magistrátem Pražské služby, zbytek zajišťuje firma AVE CZ podnikatele Daniela Křetínského a další subdodavatelé.


Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

Dnes v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

Dnes v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Pondělních 1441 nakažených v metropoli je o 180 víc než před týdnem

Včera v 11:54

Laboratoře v Praze prokázaly v pondělí 1441 nových případů nemoci covid-19, což je přibližně o 180 více než před týdnem. Aktuálně nakažených je 18 619 Pražanů. Počet úmrtí s touto nemocí nemocí v hlavním městě dosáhl 1850. Vyplývá to z informací na webu ministerstva...

Na pražskou linku k očkování v pondělí volalo 1514 lidí

Včera v 11:48

Na novou telefonní linku 800 160 166 k očkování seniorů, kterou spolu s organizací Život 90 provozuje hlavní město, se včera dovolalo 1514 lidí. Většině z nich pomohli operátoři s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému, sdělila ČTK hlavní koordinátorka linky Terezie Šmídová...

Praha 2: Zájem o očkování trvá

Včera v 11:21

Na infolince Prahy 2 pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců...

Další články
Nahoru