Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Svoji strategii udržitelného rozvoje připravuje Praha 1, dokument vznikne do roka

Strategii udržitelného rozvoje pro období do roku 2031 začala připravovat radnice první městské části. Rozsáhlý dokument by měl být hotov do září příštího roku. Praha 1 si pro jeho vypracování vybrala ve výběrovém řízení renomovanou společnost M.C.TRITON.

„Zhotovení tohoto stěžejního koncepčního materiálu přinese zásadní nástroj pro plánování dalšího vývoje naší centrální městské části. Tento vývoj bude samozřejmě závislý nejen na budoucích politických rozhodnutích zdejších volených zástupců, ale i zastupitelů hlavního města a zákonodárců obou parlamentních komor. Bezpochyby ho ale ovlivní i řada dalších globálnějších faktorů. Praha 1 musí být na to vše připravena a v konfrontaci s vnějšími vlivy musí mít jasno o svých prioritách,“ konstatoval v tiskovém prohlášení starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), který vypracování strategického dokumentu inicioval.

Strategii budou tvořit tři pilíře – environmentální, ekonomický a sociální – a její tvorba se bude mj. opírat o reprezentativní sociologický výzkum, zejména pak o demografická data.

Vedení radnice podle starosty ve svém plánu předpokládá, že se do přípravy zapojí nejen specializovaní odborníci, členové Rady MČ Praha 1 a pracovníci Úřadu MČ Praha 1, ale také členové odborných komisí a výborů, zastupitelé a další jednotliví občané, občanské spolky a jiné organizace.

Cílem strategie je podle starosty zvrátit dosavadní vývoj a zajistit, aby i do budoucna byla Praha 1 živou obcí, nikoliv turistickým skanzenem.


Autor: TZ, red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru