Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Svoji strategii udržitelného rozvoje připravuje Praha 1, dokument vznikne do roka

Strategii udržitelného rozvoje pro období do roku 2031 začala připravovat radnice první městské části. Rozsáhlý dokument by měl být hotov do září příštího roku. Praha 1 si pro jeho vypracování vybrala ve výběrovém řízení renomovanou společnost M.C.TRITON.

„Zhotovení tohoto stěžejního koncepčního materiálu přinese zásadní nástroj pro plánování dalšího vývoje naší centrální městské části. Tento vývoj bude samozřejmě závislý nejen na budoucích politických rozhodnutích zdejších volených zástupců, ale i zastupitelů hlavního města a zákonodárců obou parlamentních komor. Bezpochyby ho ale ovlivní i řada dalších globálnějších faktorů. Praha 1 musí být na to vše připravena a v konfrontaci s vnějšími vlivy musí mít jasno o svých prioritách,“ konstatoval v tiskovém prohlášení starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), který vypracování strategického dokumentu inicioval.

Strategii budou tvořit tři pilíře – environmentální, ekonomický a sociální – a její tvorba se bude mj. opírat o reprezentativní sociologický výzkum, zejména pak o demografická data.

Vedení radnice podle starosty ve svém plánu předpokládá, že se do přípravy zapojí nejen specializovaní odborníci, členové Rady MČ Praha 1 a pracovníci Úřadu MČ Praha 1, ale také členové odborných komisí a výborů, zastupitelé a další jednotliví občané, občanské spolky a jiné organizace.

Cílem strategie je podle starosty zvrátit dosavadní vývoj a zajistit, aby i do budoucna byla Praha 1 živou obcí, nikoliv turistickým skanzenem.


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru