Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Svoji strategii udržitelného rozvoje připravuje Praha 1, dokument vznikne do roka

Strategii udržitelného rozvoje pro období do roku 2031 začala připravovat radnice první městské části. Rozsáhlý dokument by měl být hotov do září příštího roku. Praha 1 si pro jeho vypracování vybrala ve výběrovém řízení renomovanou společnost M.C.TRITON.

„Zhotovení tohoto stěžejního koncepčního materiálu přinese zásadní nástroj pro plánování dalšího vývoje naší centrální městské části. Tento vývoj bude samozřejmě závislý nejen na budoucích politických rozhodnutích zdejších volených zástupců, ale i zastupitelů hlavního města a zákonodárců obou parlamentních komor. Bezpochyby ho ale ovlivní i řada dalších globálnějších faktorů. Praha 1 musí být na to vše připravena a v konfrontaci s vnějšími vlivy musí mít jasno o svých prioritách,“ konstatoval v tiskovém prohlášení starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), který vypracování strategického dokumentu inicioval.

Strategii budou tvořit tři pilíře – environmentální, ekonomický a sociální – a její tvorba se bude mj. opírat o reprezentativní sociologický výzkum, zejména pak o demografická data.

Vedení radnice podle starosty ve svém plánu předpokládá, že se do přípravy zapojí nejen specializovaní odborníci, členové Rady MČ Praha 1 a pracovníci Úřadu MČ Praha 1, ale také členové odborných komisí a výborů, zastupitelé a další jednotliví občané, občanské spolky a jiné organizace.

Cílem strategie je podle starosty zvrátit dosavadní vývoj a zajistit, aby i do budoucna byla Praha 1 živou obcí, nikoliv turistickým skanzenem.


Autor: TZ, red

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru