Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Svobodní si připomněli Palacha a upozornili na boj za svobodu v dnešní době

Pietní vzpomínkou, ale i apelem v souvislosti se současnou dobou si připomněli členové pražské organizace Svobodných 54. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Akce se uskutečnila 16. ledna 2023 na tradičním místě – u pomníku v horní části Václavského náměstí, poblíž Národního muzea.  
palach-pomnik-svobodni-veronika-blazkova_1

Veronika Blažková u Pomníku Jana Palacha a Jana Zajíce

„Palachův hrdinský čin nastavuje nekompromisní zrcadlo i naší generaci, která také musí zápasit o svobodu. Naštěstí již nemusíme burcovat národ kvůli okupaci. Naše výzvy jsou ale podobně naléhavé, protože bojujeme o svobodu názorů, o pluralitu, proti tomu, že pod rouškou takzvané korektnosti jsou ve veřejném prostoru tolerovány pouze určité názorové postoje a argumenty,“ uvedla Veronika Blažková, předsedkyně pražských Svobodných, kteří podle ní nesouhlasí s funkcí vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací.

Jan Palach se zapálil 16. ledna 1969 v místě svého nynějšího památníku na protest proti okupaci a rovněž proti stále více postupující letargii v celé společnosti. O několik dní později – 19. ledna – zemřel na následky vážných popálenin. K jeho odkazu se od té doby hlásí mnoho těch, kteří se stejně jako on odmítají podvolit znásilňování svobody.


Autor: red

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru