Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Svobodní si připomněli Palacha a upozornili na boj za svobodu v dnešní době

Pietní vzpomínkou, ale i apelem v souvislosti se současnou dobou si připomněli členové pražské organizace Svobodných 54. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Akce se uskutečnila 16. ledna 2023 na tradičním místě – u pomníku v horní části Václavského náměstí, poblíž Národního muzea.  
palach-pomnik-svobodni-veronika-blazkova_1

Veronika Blažková u Pomníku Jana Palacha a Jana Zajíce

„Palachův hrdinský čin nastavuje nekompromisní zrcadlo i naší generaci, která také musí zápasit o svobodu. Naštěstí již nemusíme burcovat národ kvůli okupaci. Naše výzvy jsou ale podobně naléhavé, protože bojujeme o svobodu názorů, o pluralitu, proti tomu, že pod rouškou takzvané korektnosti jsou ve veřejném prostoru tolerovány pouze určité názorové postoje a argumenty,“ uvedla Veronika Blažková, předsedkyně pražských Svobodných, kteří podle ní nesouhlasí s funkcí vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací.

Jan Palach se zapálil 16. ledna 1969 v místě svého nynějšího památníku na protest proti okupaci a rovněž proti stále více postupující letargii v celé společnosti. O několik dní později – 19. ledna – zemřel na následky vážných popálenin. K jeho odkazu se od té doby hlásí mnoho těch, kteří se stejně jako on odmítají podvolit znásilňování svobody.


Autor: red

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru