Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Svobodní si připomněli 14. výročí založení strany, staronovým předsedou je Vondráček
Předseda Svobodných Libor Vondráček. Foto: archiv

Svobodní si připomněli 14. výročí založení strany, staronovým předsedou je Vondráček

Symbolicky na svátek sv. Valentýna Svobodní zorganizovali v roce 2009 svůj zakládající sněm. Proto si dnes připomínají 14. výročí založení strany. K výročí i záměrům do budoucna se při té příležitosti vyjádřil staronový předseda strany a čerstvě zvolený lídr do eurovoleb Libor Vondráček. Ve svátek zamilovaných prozradil, koho a co Svobodní milují. Dodal také, jak to milované hodlá chránit.

U Svobodných probíhaly od začátku února důležité volby. Výsledek první várky voleb je již známý. Tváří Svobodných dál zůstane Libor Vondráček, kterému byl čerstvě prodloužen mandát předsedy a nově byl zvolen také jako lídr kandidátky do eurovoleb.

Volby lídra se kromě členů zúčastnili také registrovaní příznivci, z nichž 75,95 % hlasujících podpořilo na tuto pozici Libora Vondráčka, druhý skončil Luboš Zálom, za ním Dominik Hrubý a Tomáš Vochozka.

„Jsem rád, že otázku lídrovství máme vyřešenou již v den našeho výročí na svatého Valentýna. Mandát k přípravě těchto voleb byl udělen a mám velkou radost, že jsem dostal tak velkou důvěru, která je velmi zavazující,“ řekl Libor Vondráček ke svému zvolení a s odkazem na 14. února naznačil proč se o post ucházel : „Jako Svobodní milujeme svobodu, Českou republiku, ale i Evropu. Právě proto nám vadí byrokratická hydra s názvem Evropská unie, která všemu dobrému, tedy i tomu co máme rádi, škodí. Jako Svobodní to chceme před škodlivým vlivem EU chránit, a proto se musíme zajímat o europarlament podobně jako se Masaryk nebo Rašín zajímali o rakouskou říšskou radu.“

Svobodní mají 14 letech existence historicky nejvyšší počet zastupitelů, celkem 117 jich získali na podzim 2022. Do eurovoleb půjdou poprvé jako parlamentní strana díky úspěšným senátním volbám v obvodu Pelhřimov, zároveň však budou navazovat na neúspěch z roku 2019, kdy se jim nepodařilo obhájit zisk mandátu z roku 2014. Je tedy otázkou, na jaký z těchto výsledků Svobodní naváží.

„Volby v roce 2024 jsou ještě celkem daleko. Budeme proto teď a tady nabízet řešení na současné problémy lidí. Budeme to dělat v obcích, kde k tomu máme mandát, ale i na republikové úrovni, protože jedině silný hlas pravice může bránit naprostému posunu této vlády doleva. Situace, která tu bude za rok se ovšem může v mnohém podobat situaci v roce 2014, a proto věřím v podobným nebo ještě lepší výsledek,“ uvedl v pořadí třetí předseda Svobodných Libor Vondráček, který má za sebou již přes 30 přednášek na téma vztah práva EU a ČR.

„Stejně jako v roce 2014 i v roce 2024 půjdou lidé k eurovolbám s nedávnou vzpomínku na to, jak ODS přistupuje ke svým předvolebním slibům. Stejně jako tehdy budeme mít velkou šanci být pro lidi naději na změnu přístupu k plnění pravicových slibů. Strana však nemůže komunikovat s lidmi jen před volbami, musí fungovat v regionech a být kontaktu s lidmi. TOUR MRAZIVÁ FAKTA O PRÁVU EU tak bude pokračovat i s oporou o místa, kde nám již komunální politika dělá dobré jméno. Ještě v únoru mě čeká cesta do Českého Krumlova nebo Berouna, kde máme zastupitele a dalších 15 přednáškových setkání s lidmi v regionech bych rád stihl do 1. května,“ dodal.

„Svobodným v do 15. roku jejich života přeju, aby se rozloučili s bouřlivými pubertálními lety a posílili o řadu osobností regionálního i celostátního významu. Nespokojenost členů sněmovních stran, od svého předvolebního programu, je velkou příležitostí k tomu, aby se pro ně Svobodní stali útěchou. Klidným a stabilním přístavem, který je věrný svým základům a zásadám. Významnou roli v tom může sehrát i právě probíhající volba místopředsedů, ve které přeju Svobodným také hodně štěstí a těším se na další roku se Svobodnými,“ dodal Libor Vondráček.


Autor: Hla

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru