Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Svobodní si připomněli 14. výročí založení strany, staronovým předsedou je Vondráček
Předseda Svobodných Libor Vondráček. Foto: archiv

Svobodní si připomněli 14. výročí založení strany, staronovým předsedou je Vondráček

Symbolicky na svátek sv. Valentýna Svobodní zorganizovali v roce 2009 svůj zakládající sněm. Proto si dnes připomínají 14. výročí založení strany. K výročí i záměrům do budoucna se při té příležitosti vyjádřil staronový předseda strany a čerstvě zvolený lídr do eurovoleb Libor Vondráček. Ve svátek zamilovaných prozradil, koho a co Svobodní milují. Dodal také, jak to milované hodlá chránit.

U Svobodných probíhaly od začátku února důležité volby. Výsledek první várky voleb je již známý. Tváří Svobodných dál zůstane Libor Vondráček, kterému byl čerstvě prodloužen mandát předsedy a nově byl zvolen také jako lídr kandidátky do eurovoleb.

Volby lídra se kromě členů zúčastnili také registrovaní příznivci, z nichž 75,95 % hlasujících podpořilo na tuto pozici Libora Vondráčka, druhý skončil Luboš Zálom, za ním Dominik Hrubý a Tomáš Vochozka.

„Jsem rád, že otázku lídrovství máme vyřešenou již v den našeho výročí na svatého Valentýna. Mandát k přípravě těchto voleb byl udělen a mám velkou radost, že jsem dostal tak velkou důvěru, která je velmi zavazující,“ řekl Libor Vondráček ke svému zvolení a s odkazem na 14. února naznačil proč se o post ucházel : „Jako Svobodní milujeme svobodu, Českou republiku, ale i Evropu. Právě proto nám vadí byrokratická hydra s názvem Evropská unie, která všemu dobrému, tedy i tomu co máme rádi, škodí. Jako Svobodní to chceme před škodlivým vlivem EU chránit, a proto se musíme zajímat o europarlament podobně jako se Masaryk nebo Rašín zajímali o rakouskou říšskou radu.“

Svobodní mají 14 letech existence historicky nejvyšší počet zastupitelů, celkem 117 jich získali na podzim 2022. Do eurovoleb půjdou poprvé jako parlamentní strana díky úspěšným senátním volbám v obvodu Pelhřimov, zároveň však budou navazovat na neúspěch z roku 2019, kdy se jim nepodařilo obhájit zisk mandátu z roku 2014. Je tedy otázkou, na jaký z těchto výsledků Svobodní naváží.

„Volby v roce 2024 jsou ještě celkem daleko. Budeme proto teď a tady nabízet řešení na současné problémy lidí. Budeme to dělat v obcích, kde k tomu máme mandát, ale i na republikové úrovni, protože jedině silný hlas pravice může bránit naprostému posunu této vlády doleva. Situace, která tu bude za rok se ovšem může v mnohém podobat situaci v roce 2014, a proto věřím v podobným nebo ještě lepší výsledek,“ uvedl v pořadí třetí předseda Svobodných Libor Vondráček, který má za sebou již přes 30 přednášek na téma vztah práva EU a ČR.

„Stejně jako v roce 2014 i v roce 2024 půjdou lidé k eurovolbám s nedávnou vzpomínku na to, jak ODS přistupuje ke svým předvolebním slibům. Stejně jako tehdy budeme mít velkou šanci být pro lidi naději na změnu přístupu k plnění pravicových slibů. Strana však nemůže komunikovat s lidmi jen před volbami, musí fungovat v regionech a být kontaktu s lidmi. TOUR MRAZIVÁ FAKTA O PRÁVU EU tak bude pokračovat i s oporou o místa, kde nám již komunální politika dělá dobré jméno. Ještě v únoru mě čeká cesta do Českého Krumlova nebo Berouna, kde máme zastupitele a dalších 15 přednáškových setkání s lidmi v regionech bych rád stihl do 1. května,“ dodal.

„Svobodným v do 15. roku jejich života přeju, aby se rozloučili s bouřlivými pubertálními lety a posílili o řadu osobností regionálního i celostátního významu. Nespokojenost členů sněmovních stran, od svého předvolebního programu, je velkou příležitostí k tomu, aby se pro ně Svobodní stali útěchou. Klidným a stabilním přístavem, který je věrný svým základům a zásadám. Významnou roli v tom může sehrát i právě probíhající volba místopředsedů, ve které přeju Svobodným také hodně štěstí a těším se na další roku se Svobodnými,“ dodal Libor Vondráček.


Autor: Hla

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

Včera v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

2. listopadu 2023 v 18:17

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Praha 1: Vyvodíme důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

31. října 2023 v 16:00

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restauraci U Hrocha na Malé Straně odmítl obsloužit skupinu Izraelců. Incidentem se zabývá Policie ČR....

Další články
Nahoru