Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České republiky.

„Svobodní jsou jedinou pravicovou stranou, která má jasnou vizi pro budoucnost naší země. Chceme co nejmenší zasahování státu do života občanů, nižší daně, menší byrokracii, větší podporu podnikání a inovací, ochranu soukromí a osobních práv, odmítnutí eura a dalších nadnárodních integrací. Jsem rád, že mohu mezi naše členy přivítat osobnosti jako je Markéta Šichtařová a Karel Diviš,“ uvedl předseda strany Libor Vondráček.

Vzhledem k tomu, že jsem byl již od dětství, v době reálného socialismu, naštěstí vychováván ke svobodnému, zodpovědnému a tržnímu uvažování, nevidím jinou možnost než posílit a pozvednout poslední pravicovou sílu v této zemi, a to bez ohledu na moje ambice či jakékoliv volební výsledky,“ okomentoval své rozhodnutí pro vstup Karel Diviš.

„Jako ekonomka jsem vždy kritizovala neefektivní a plýtvavé hospodaření státu, které vede k zadlužování a ohrožování budoucnosti našich dětí. Svobodní jsou strana, která chce zastavit tento trend a nastolit zdravou a udržitelnou ekonomiku, která bude založena na tržních principech, konkurenci a odpovědnosti. Proto jsem se rozhodla vstoupit do jejich řad a společně s nimi bojovat za lepší a prosperující Česko,“ řekla Markéta Šichtařová.

Svobodní se také připravují na blížící se volby do Evropského parlamentu, které se budou konat v roce 2024. Strana chce v těchto volbách získat aspoň dva mandáty. Svobodní chtějí v Evropě spolupracovat s dalšími euroskeptickými a liberálními stranami.


Autor: TZ, red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru