Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

Pravicová strana Svobodní chce nabídnout voličům v letošních volbách do Evropského parlamentu alternativu. Ve čtvrtek Svobodní na tiskové konferenci odtajnili svá klíčová témata kampaně. Hlavní tři kandidáti do EP – Libor Vondráček, Matěj Gregor a Karel Diviš – seznámili přítomné s hesly kampaně, která jsou založena na zdravém rozumu a snaze ochránit Českou republiku před nejhoršími excesy Bruselské aktivistické politiky.

Na tiskové konferenci se také představil odborný tým strany, jehož členy tvoří významné osobnosti. Mezi nimi jsou ekonomka Markéta Šichtařová, jaderný fyzik Jiří Strachota, farmář Pavel Šrámek, advokát Radek Suchý a další (seznam níže). Tito experti budou hrát klíčovou roli v kampani Svobodných a přispějí k formulaci konkrétních politických opatření.

Zvláštní pozornost byla věnována tématu svobody slova. Natalie Vachatová, která se tímto tématem dlouhodobě zabývá, na konferenci hovořila o nutnosti ochrany svobody projevu.

Na závěr tiskové konference předseda strany Libor Vondráček prohlásil, že se Svobodnými občané mohou konečně nastartovat skutečnou změnu v české politice. Svobodní chtějí uspět v letošních eurovolbách a následně ve sněmovních volbách v roce 2025.

Více informací o straně Svobodní naleznete na svobodni.cz.

Hesla kampaně:

  1. Libor Vondráček: Korunu nedáme: Obrana české koruny a hotovosti. Zachování české suverenity v měnové politice.

  2. Matěj Gregor: Pevnost Evropa: Důslednější ochrana vnějších hranic před nelegální migrací.

  3. Karel Diviš: Jádro a mašiny: Stop Green Dealu a podpora českého průmyslu. Odmítáme mýtus o nutné de-industrializaci Evropy. 

Tým odborníků:

Jiří Hynek – expert na obranou politiku. (prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu)

Markéta Šichtařová – expertka na finance a ekonomickou politiku. (ekonomka, autorka odborných publikací a ředitelka společnosti Next)

Radek Suchý – expert na oblast práva a legislativy. (advokát)

Pavel Šrámek – expert na oblast zemědělství. ( farmář a manažer)

Jiří Strachota – expert na energetiku a Green Deal. (jaderný fyzik a účastník programů na urychlovači částic v CERNU)

Miroslava Havrda – Expert na Zdravotnictví. (lékař, zakladatele oboru podiatrie v ČR, zakladatel Svazu soukromých lékařů a mluvčí Paralelní lékařské komory)

Natalie Vachatová – expertka na problematiku svobody slova. (členka Společnosti na ochranu svobody projevu, soudní tlumočnice a majitelka překladatelské agentury)

Jan Kadlec – Expert na životní prostředí (pedagog a právník)

Tomáš Houška: Expert na problematiku vzdělání a školství (pedagog, spisovatel a první ředitel Mensa gymnázia)

Jiří Svoboda Randula: Expert na oblast kultury (provozovatel vyhlášeného hudebního klubu Melodka v Brně)

Luboš Zálom: Koordinátor odborného týmu

Robert Vlášek – Expert pro oblast bezpečnosti (bývalý policejní vyšetřovatel a zakladatel firmy FireGold)

Jiří Podhradský: Expert na oblast dopravy a místního rozvoje (projektant dopravních staveb a zpracovatel energetických výpočtů) 

Zdroj: Svobodní

A tento tým doplňují přední tři kandidáti: Libor Vondráček, Matěj Gregor a Karel Diviš

 

 


Autor: Cen

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Další články
Nahoru