Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je představili jako mikulášské trio.

Lídrem kandidátky je předseda strany Libor Vondráček, který je právníkem a odborníkem na ústavní právo. Na druhém místě je Matěj Gregor, který je zastupitelem obvodu Ostrava – Vítkovice, Moravskoslezským krajským předsedou a vyslancem mladé generace na mnoha fórech. Třetí místo obsadil Karel Diviš, bývalý prezidentský kandidát a podnikatel v oblasti informačních technologií. V době voleb bude těmto třem kandidátům v průměru 33 let.

Toto „mikulášské trio“ chce v evropských volbách uspět a získat zastoupení v Evropském parlamentu. Svobodní se staví proti přijetí eura, proti společnému dluhu a proti zelenému údělu. Svobodní chtějí, aby Česká republika byla suverénní a spolupracovala s ostatními zeměmi na základě dobrovolnosti a vzájemného prospěchu. 

Lídr kandidátky Libor Vondráček k tomu řekl: „Pro tyto volby máme nejsilnější kandidátku, jakou jsme kdy měli. Velmi intenzivně vnímáme potřebu, aby v Bruselu byl alespoň někdo, kdo používá zdravý rozum. I kdybychom byly pouze menšinovým disidentským hlasem, myslíme si, že opozice proti tak zjevně špatným věcem jako je likvidace evropského průmyslu a jeho přesun do zámoří nebo podpora radikálních islamistických hnutí na Blízkém východě musí být přítomná. Velmi důležitá je také opozice proti oklešťování svébytnosti České republiky plánovaným zavedením eura nebo podepisováním migračních paktů. Tým, který jsme spolu s Matějem a Karlem dali dohromady má pro to nejlepší předpoklady a od nikoho jiného na českém politickém spektru to čekat nelze."

Matěj Gregor, který je vyslanec mladé generace, dodal: „Mladí lidé jsou často zklamáni z politiky, která jim nedává prostor k seberealizaci a podnikání. My jim chceme nabídnout svobodu, která je nejlepším základem pro rozvoj a prosperitu. Chceme, aby mladí lidé měli možnost studovat, pracovat a cestovat, kde chtějí, bez zbytečných omezení a povinností. Chceme, aby mladí lidé měli budoucnost v České republice, která bude nezávislá a konkurenceschopná.”

Karel Diviš, který je zkušeným podnikatelem, uvedl: „Na vlastní oči bohužel vídám dopady zcela nekoncepčních a často i nesmyslných regulativ a opatření, která se na nás z EU valí. Česká vláda bohužel pouze krčí rameny a tváří se, že s tím nedokáže nic dělat. Je tedy nutné volat na poplach už, když se tyto zoufalé věci připravují v centrále EU. Naše energetika a průmysl musí mít v Bruselu zastánce, který bude ochoten za jejich zájmy opravdu bojovat a hlasitě upozorňovat na frontální útok, který proti nim, často zcela fanaticky, vedou různí aktivisté ve spojení s byrokraty."

Svobodní jsou pravicová strana, která vznikla v roce 2009. Mezi její hlavní cíle patří snížení daní a zrušení dotací, vyrovnání státního rozpočtu, omezení státní byrokracie a zavedení lidového veta, hájení osobních svobod a práv. Svobodní mají své zastupitele v mnoha obcích a městech. V roce 2020 získali svého senátora Jaroslava Chalupského, který kandidoval jako nestraník za Svobodné v obvodu Pelhřimov.

 


Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru