dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Svoboda zvířat slaví 20 let. Pořádá narozeninový večírek

Nejstarší česká organizace na ochranu práv zvířat slaví letos své dvacáté narozeniny. Na oslavu tohoto významného jubilea spustila v dubnu speciální a originální kampaň Zvířata slaví zvýrazňující úspěchy její dvacetileté práce a vyzývající veřejnost k podpoře ochrany zvířat. Vrcholem této kampaně bude narozeninový večírek, který se uskuteční 4. října v pražském Rock Café.

Na 4. říjen připadá Mezinárodní den zvířat. „Zvolili jsme tento den symbolicky – Svoboda zvířat se celých dvacet let své existence snaží ochránit před krutostí ty, kteří za sebe mluvit nemohou – tedy právě zvířata,“ říká místopředsedkyně organizace Barbora Bartušková Večlová.

Celá akce začne již v odpoledních hodinách a pro návštěvníky je připraven bohatý program. „Stejně jako celou kampaň Zvířata slaví, chceme i tento večírek pojmout v pozitivním duchu a přilákat tak k ochraně zvířat co nejvíce lidí, zdůraznit naše úspěchy a společně s našimi příznivci je náležitě oslavit,“ dodává Bartušková.

Narozeninový večírek Svobody zvířat začne v 17.00 v klubu Rock Café (Národní 20, Praha 1), kdy bude pro hosty připraven veganský raut. Následovat bude vystoupení ve stylu moderního tance se zvířecí tématikou s názvem Nemoc dneška, které si speciálně pro tuto událost připravila dobrovolnice Svobody zvířat Alžběta Franková. Choreografii vystoupení vytvořila Tereza Koželuhová.

Další zajímavostí bude představení novodobého cirkusu bez zvířat, kde uvidíme vrcholové artisty a žongléra – Nadiu Horskou, Elišku Svobodovou a Petra Biela. Na každém správném večírku nesmí chybět hudba. V Rock Café pro Svobodu zvířat zahrají kapely The Chancers, Just For Being, Esazlesa a Gattaca.

„Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář, což je pro nás velkou ctí. Je krásné vidět, kolik lidí je ochotných podpořit myšlenku ochrany zvířat. Je to pro nás velká motivace a věříme, že i dalších 20 let bude stejně úspěšných jako ty, které máme za sebou,“ říká Lucie Moravcová, předsedkyně Svobody zvířat.

Kampaň Zvířata slaví byla spuštěna v dubnu tohoto roku. Zároveň Svoboda zvířat spustila nový web www.zvirataslavi.cz, na němž se návštěvníci vtipnou formou dozvědí o pokrocích posledních let.

„Cílem kampaně je ukázat, jak velkých úspěchů se v ochraně zvířat dá dosáhnout a motivovat tak další osoby k tomu, aby se nebály a do ochrany zvířat se zapojily,“ doplňuje Moravcová.

Kampaň Zvířata slaví také podpořilo mnoho známých osobností, například Marta Kubišová, Barbora Hrzánová, Petra Černocká nebo Pavel Vítek.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru