Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Politika

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu. Další primátorovou zastávkou bude Praha 1.Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Po přivítání starostou Prahy 10 Martinem Valovičem (ODS) se pražský primátor sešel s radními této městské části. „Každý z radních mi popsal svoji gesci, své priority a problémy, které vidí jako hlavní. Řeč byla o mnoha tématech, od bezpečnosti v nočních v tramvajích po budoucnost fotbalového stadionu Bohemians Praha 1905,“ popsal setkání primátor Svoboda. 

Většina dalšího programu se týkala škol a školáků. Nejdříve se primátor zúčastnil debaty se zástupci Sněmu žáků Desítky. „Žáci se zajímali o aktuální témata, ptali se například na osud Výtoňského mostu či co dělat s poházenými koloběžkami po ulicích. Překvapilo mě, jak jsou informovaní,“ uvedl k tomu primátor. 

Poté následovala prohlídka rekonstruované Základní školy v Olšinách, kde se primátor zajímal, v jakém stádiu stavební práce jsou. Následovala pak návštěva na místě, kde se staví nová budova Mateřské školy Bajkalská. Podle plánů bude otevřena už v září tohoto roku, což Bohuslav Svoboda uvítal. 

„Velice mě těší, že pan primátor Bohuslav Svoboda odstartoval svoji tour po městských částech právě u nás v Praze 10. Jsem rád, že jsme mohli diskutovat nad projekty, které máme s magistrátem aktuálně rozpracované. Jde například o rekonstrukce základních a mateřských škol. Oceňuji i příslib pomoci s tématy, které naši městskou část tíží. To se týká třeba rozvojové lokality Bohdalec-Slatiny. Osobně považuji za zcela klíčovou shodu, kterou na ni s panem primátorem máme,“ uvedl k jeho návštěvě starosta Martin Valovič. 

Na závěr pobytu v Praze 10 pak primátor zavítal do slavné dvojvily bratří Čapků, odkup jejíž poloviny schválilo v roce 2013 zastupitelstvo této městské části. Zde primátor projevil zájem o vybudování Muzea Karla Čapka, které by bylo společným projektem Prahy 10 a některé z kulturních institucí hlavního města Prahy. 

Návštěva Prahy 10 byla první z cest po městských čtvrtích, které si primátor Bohuslav Svoboda naplánoval po svém znovuzvolení. Následovat by měla návštěva Prahy 1.


Autor: Alo

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru