dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Svijanský speciál v čele s parní lokomotivou Štokr míří do Máchova kraje na pivní slavnostni
Parní lokomotiva Štokr. Foto: ČD

Svijanský speciál v čele s parní lokomotivou Štokr míří do Máchova kraje na pivní slavnostni

V sobotu 12. července vypraví České dráhy z nádraží Praha-Braník parní vlak do České Lípy. Pro zájemce o pivní slavnosti bude z Bakova nad Jizerou zajištěna zdarma autobusová doprava do Svijanského Újezdu. Kromě pivních slavností můžou cestující navštívit hrad Bezděz nebo Drábské Světničky.

Zvláštní parní vlak „Svijanský speciál“ bude odjíždět z pražského branického nádraží v sobotu 12. července v 8:08. Souprava pojede přes stanice Praha-Vršovice, Praha hl.n., Praha-Vysočany, Neratovice, Všetaty, Kropáčovu Vrutici a Mladou Boleslav hl.n. do Bakova nad Jizerou, odkud bude zajištěna zdarma kyvadlová autobusová doprava do Svijanského Újezdu. Parní vlak bude z Bakova dále pokračovat až do České Lípy, kam přijede v 11:47.

V čele parního vlaku pojede lokomotiva „Štokr“ (566.036) z roku 1952, která přijela ze Slovenska. V soupravě historických vozů bude zařazen bufetový vůz, kde bude možné se občerstvit nebo zakoupit drobné upomínkové předměty se železniční tématikou.

V areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu bude do pozdních večerních hodin probíhat bohatý kulturní program. Nebude chybět dobré jídlo a výborné pivo. Z mnoha píp potečou všechny druhy svijanského piva a bude se prodávat i pivní zmrzlina.

Pro ty, co dají přednost výletu, lze doporučit prohlídku zámku v Mnichově Hradišti nebo výlet na Drábské světničky. Do Mnichova Hradiště dopraví cestující parního vlaku zdarma autobusy ze stanice Mladá Boleslav hl.n. Parním vlakem je možné dojet až do stanice Bezděz, odkud je to nejblíž na stejnojmenný hrad, nebo do Doks a Starých Splavů u Máchova jezera.

Z důvodu výluky v úseku Bakov nad Jizerou – Mnichovo Hradiště se nebude konat původně plánovaná vyhlídková jízda parního vlaku z Turnova do Mnichova Hradiště a zpět.

Čtěte také:

Pivo je nejlepší ionťák ze všech, tvrdí bývalý kulturista a dnes dietolog Vít Chaloupka

Odborníci žehnají pivu! Je to ionťák, dobrá prevence sklerózy, infarktu i mrtvice, říkají. A jak je to s pitím piva a růstem pupků?

Pivnice v centru Prahy: tradice, solidní ceny, ranní i noční provoz. Kam zajít na pivo?

jizdni-rad-parni-vlak-stokr 


Další články
Nahoru