dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Svezte se historickými autobusy i vlaky, v Mníšku proběhnou oslavy příměstské dopravy

Svezte se historickými autobusy i vlaky, v Mníšku proběhnou oslavy příměstské dopravy

V sobotu 18. června proběhnou v Mníšku pod Brdy a jeho okolí oslavy 20. výročí od zavedení Pražské integrované dopravy (PID) do této oblasti. Další Regionální den PID, který se bude konat zhruba mezi 9:00 a 18:00, bude bohatý nejen na historické dopravní prostředky, ale na své si přijdou také milovníci cyklistiky. Na posílenou cyklobusovou linku mezi Dobřichovicemi a Kytínem bude nasazen dnes již historický Cyklobus Karosa B732. Hlavním centrem oslav se stane náměstí F. X. Svobody v Mníšku pod Brdy.

liaz-naves-nahled

rto-nahled

cyklobus_1-nahled

vlak_1-nahled

Program oslav:
•    Historický vlak (lokomotiva T435.0 + přípojné vozy):
Praha hl. n. – Čisovice – Mníšek pod Brdy – Dobříš
odjezd z Prahy hl. n.: 8:35, odjezd z Dobříše: 18:00
Dobříš – Mníšek pod Brdy – Čisovice
odjezdy z Dobříše: 10:42, 13:02, 15:32, odjezdy z Čisovic: 11:45, 14:18, 16:46
•    Historické autobusy (Škoda 706 RTO + vlek Jelcz, tahač LIAZ + návěs NO80, Ikarus 280, Škoda 706 RTO, Karosa ŠD11, Karosa ŠL11, Karosa C734, Avia-Ikarus):
linka PID1: Praha, Smíchovské nádraží – Jíloviště – Mníšek pod Brdy, náměstí (4 vozy, interval 40 minut)
linka PID2: Dobřichovice, nádraží – Řitka – Mníšek pod Brdy, náměstí (2 vozy, interval 60 minut)
linka PID3: Mníšek pod Brdy, náměstí – Mníšek pod Brdy, žel. st. / Mníšek pod Brdy, Skalka (1 vůz, vybrané spoje, návoz na vlak a na prohlídky areálu Skalka)
linka PID4: Mníšek pod Brdy, náměstí – Mníšek pod Brdy, žel. st. / Mníšek pod Brdy, Stříbrná Lhota / Kytín, náves / Malá Hraštice (2 vozy, vybrané spoje, návoz na vlak a místní obsluha okolních obcí)
všechny autobusové linky zastavují pouze ve vybraných zastávkách

Historický Cyklobus v trase Dobřichovice, nádraží – Mníšek pod Brdy, náměstí – Kytín, náves (posila tradičního Cyklobusu, zkrácení intervalu pravidelné linky)

Doprovodný program v Mníšku pod Brdy na náměstí F. X. Svobody
Komentované prohlídky barokního areálu Skalka

V historických vlacích bude platit zvláštní jízdné dopravce Posázavský Pacifik doprava, přeprava historickými autobusy (kromě linky Cyklobusu) je zdarma. Pamětní publikace k 20. výročí integrace Mníšeckého regionu bude k dostání v den konání akce v Mníšku pod Brdy, a poté dle možností i v infocentru PID v Praze na Hlavním nádraží, a to zdarma.

Kompletní informace včetně jízdních řádů jsou zveřejněny zde: http://novy.ropid.cz/akce/oslavy-20-let-pid-v-mnisku-pod-brdy/


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru