dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - skorojasno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Svezte se ertéóčkem a historickou karosou k pivovaru
Škoda RTO. Foto: Harold / Wikimedia Commons

Svezte se ertéóčkem a historickou karosou k pivovaru

Regionální den Pražské integrované dopravy se koná v sobotu 7. června hned za severními hranicemi Prahy. Hlavní centrum dění je v Roztokách u Prahy, kam vás z metropole zavezou historické motorové vlaky na pravidelných spojích vlakové linky S41 z Hostivaře, Libně a Holešovic (motorové vlakové jednotky řady 830+020 a řady 854+054 v retronátěru). Vlaky mají hodinové intervaly, z Holešovic jedou vždy v půl.

V Roztokách bude navazovat historická autobusová linka přes Levý Hradec do Únětic k pivovaru a Horoměřic. Autobusy pojedou každou celou hodinu. V případě velkého zájmu budou mezi těmito místy jezdit častěji. První jede v deset, poslední v 18 hodin. Vždy pojedou naráz dva vozy – Škoda 706 RTO a Karosa ŠD11. Zatímco za vlak do Roztok se platí běžné jízdné, speciální jízdy autobusy jsou zdarma.

Mezi Roztoky, Levým Hradcem a Úněticemi se můžete vydat po speciální dovednostní stezce, po jejímž úspěšném absolvování na vás čeká v Únětickém pivovaru malé občerstvení. Na roztockém nádraží si můžete prohlédnout modelové kolejiště železničních modelářů.

Večer nebude chybět kulturní program. Kinobus bude v Roztokách na náměstí 5. května promítat v pátek večer po setmění film Revival, na sobotu je připraven Okresní přebor. Zúčastnit se můžete také večerního koncertu v únětické hospůdce U Lasíků (Tiché údolí 9/53). Od osmnácti hodin vystoupí Kohelet, Lorraine Leckie & Pavel Cing a Klara.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru