Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Světový den životního prostředí: Praha 14 připravila sérii aktivit pro veřejnost
5 čer
8 čer
Vizualizace mokřadu, který si mohou 8. června zájemci prohlédnout s odborným komentářem. Foto: Zdroj: Praha 14

Světový den životního prostředí: Praha 14 připravila sérii aktivit pro veřejnost

5. 6. 2023 - 8. 6. 2023
V čtrnáctí městské části na dubnové oslavy Dne Země naváže další série aktivit pro veřejnost zaměřena na životní prostředí – tentokrát pod hlavičkou akce Dny životního prostředí Prahy 14. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě. 

„Pořádáme je u příležitosti Světového dne životního prostředí, který připadá na 5. června. Naší snahou je neustále připomínat, jak důležité je starat se o přírodu a o vše, co nám dává. Neděláme to jen pro sebe. Podpora udržitelného rozvoje, včetně smysluplného využívání energetických zdrojů, zásadně ovlivní i kvalitu života dalších generací,“ uvedl radní Prahy 14 Jan Liška (STAN), který má v gesci místní Agendu 21 – mezinárodní program zaměřený mimo jiné na podporu šetrného přístupu k přírodě a zapojení veřejnosti do rozvoje městské části.

Dny životního prostředí Prahy 14 zahájí Ekologické odpoledne ve volnočasovém centru H55 v Hloubětíně (Hloubětínská 1138/5), a to hned v pondělí 5. června. Na programu bude workshop pro děti od 5 do 9 let (16 až 18 hodin, zahrada H55) i setkání s oborníky (17 až 18 hodin, kavárna H55).

„Diskuzi, kterou máme nachystanou, povede Ladislav Havel, člen Rady Energetického regulačního úřadu. Téma bude ‚Energošmejdi‘ a jak se jim bránit. Besedy, na níž se veřejnost může více seznámit s místní Agendou 21, se zúčastní dvě odbornice z Ministerstva životního prostředí ČR – vrchní ministerský rada Marie Petrová a Jarmila Cikánková z České informační agentury životního prostředí CENIA,“ vysvětlil Liška.

Závěr pondělního setkání bude patřit organizátorům dobrovolnických úklidů, které se v posledních osmi letech za podpory místní radnice v Praze 14 realizují. „Práce a přístupu dobrovolníků si velmi vážím. S tím, aby byla Praha 14 čistá a uklizená, nám hodně pomáhají. Proto jsme se rozhodli využít této příležitosti, abychom jim oficiálně poděkovali,“ dodal radní.

Dny životního prostředí Prahy 14 budou pokračovat v úterý 6. června, a to komentovanou vycházkou po meandrech Rokytky. Sraz bude v 16.30 hodin na břehu rybníku Martiňák. Zelenými zákoutími městské části zájemce provede specialista na vodní toky z pražského magistrátu Jiří Karnecki.

O dva dny později (8. června) Dny životního prostředí Prahy 14 zakončí komentovaná prohlídka mokřadu v areálu společnosti Coca-Cola v Kyjích. Společnost nechala část tohoto území kultivovat, provedla zde krajinářské úpravy a doplnila vzdělávací prvky.

„Účast všem vřele doporučuji. Přijďte se podívat na tento zajímavý, přírodě prospěšný projekt, a projít se po nové naučné stezce,“ uvedl radní Liška. Na vycházku po meandrech Rokytky i na prohlídku mokřadu je třeba se registrovat. Zájemci tak mohou učinit na e-mailu renata.srbova@praha14.cz


Autor: Alo

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Dnes v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Dnes v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Dnes v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Dnes v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Další články
Nahoru