dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Světový den hadů oslaví pražská zoo, na některé plazy si budou moci návštěvníci sáhnout
Kurátor Petr Velenský s hroznýšovcem kubánským, druhým nejstarším chovaným hadem v Zoo Praha (26 let). Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Světový den hadů oslaví pražská zoo, na některé plazy si budou moci návštěvníci sáhnout

Oslavte světový den hadů v sobotu 16. července v Zoo Praha. Seznamte se s hady úplně zblízka, poznejte, o jak úžasná zvířata se jedná, překonejte svůj strach a zbavte se jednou provždy zbytečné fobie. 

Osobní setkání s hadem je tím nejlepším způsobem, jak oslavit jejich světový den a připomenout si, že se jedná často o ohrožená zvířata, která zaslouží naši pozornost. 

Spousta lidí má o hadech zkreslené představy. Tou nejrozšířenější je představa o jejich slizkém povrchu těla. Ve skutečnosti jsou hadi pokryti suchými šupinami, které jsou ale většinou natolik hladké a lesklé, že vytvářejí dojem vlhkého povrchu.

Anketa

Bojíte se hadů?

84.7%
(84.7%)
15.3%
(15.3%)
„V sobotu 16. července se o tom budete moci přesvědčit sami na vlastní kůži. Zveme totiž do zoo všechny, kteří mají z hadů strach a chtěli by se svého strachu zbavit,“ uvedla mluvčí pražské zoo Jana Myslivečková.

Celý den bude u Vzdělávacího centra probíhat workshop, ve kterém vás odborní průvodci seznámí s hady od A po Z. Na některé hady bude možné si sáhnout.

„Zveme vás také na unikátní komentovanou prohlídku plazího Terária v areálu Bororo s kurátorem plazů Petrem Velenským. Tento známý odborník zcela výjimečně některá terária před návštěvníky otevře a jejich plazí obyvatele představí,“ dodala Myslivečková. Prohlídka Terária začne v 10:30, sraz zájemců před vstupem do Terária.

Program:

10.00 – 16.00     Hadí workshop – vše o hadech (Vzdělávací centrum)

10.30                  Komentovaná prohlídka Terária s kurátorem Petrem Velenským (Terárium v areálu Bororo)

11.00 – 16.00      Zbavte se strachu a seznamte se s hadem (každou celou hodinu)


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru