dnes
Neděle - prehanky-dest
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Lifestyle / Zdraví

Světový den boje proti roztroušené skleróze startuje za 2 dny

Na úskalí nemoci, léčbu a možnosti podpory pacientů upozorňuje Světový den boje proti roztroušené skleróze (RS), který letos připadá na 27. května. V jeho rámci se v České republice koná řada podpůrných akcí.

Přímo ve světový den se vydá na virtuální cestu kolem světa 105 pacientů společně s odborníky z center pro léčbu roztroušené sklerózy. Po 100 dní budou monitorovat svoje pohybové aktivity prostřednictvím krokoměrů a vzájemně soutěžit, kdo nachodí více. Účastníky, rozdělené do 15 týmů, vedou kapitáni z řad odborné veřejnosti.

Akci organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání zdravotně postižených a RS centra v několika městech České republiky. Připojí se tak k celosvětovému projektu Global Corporate Challenge. Tento projekt funguje ve světě už 12 let a za tu dobu rozpohyboval více než milion účastníků.

„Pohyb je pro pacienty s roztroušenou sklerózou velmi důležitý. V rámci soutěže se navíc všichni vzájemně motivují a hýbají se tak více, než kdyby to zkusili sami,“ uvedla fyzioterapeutka Lucie Suchá z VFN v Praze.

Letos se již po sedmnácté setkají čeští a zahraniční odborníci na roztroušenou sklerózu v historickém sídle univerzity Karlovy – Karolinu. Od 29. do 30. května se tady koná vědecké sympozium – Jedličkovy dny. Lékaři při nich prodiskutují aktuální poznatky z oblasti neurologie, úskalí a možnosti léčby RS.

Své místo mezi řadou akcí si najde také 13. ročník národní konference „Místo pro kvalitní život s roztroušenou sklerózou“ se odehraje 13. června v Kongresovém centru IKEM Praha ve Vídeňské ulici 9 v Praze. Akce, určená pro veřejnost, začíná v 11 hodin a lidé se mohou těšit například na informace o nových trendech v léčbě, lázeňské péči, fyzioterapii a vhodném cvičení či pracovním uplatnění.


Modřanský relax

19. února 2020 v 15:28

V sobotu 29. února se koná na pobočce Kulturního centra 12 v Pertoldově ulici již 5. ročník Modřanského relaxu.

Valentýn v Saunii: Návštěvníci dostanou sklenku červeného

10. února 2020 v 08:44

Ve všech pobočkách Saunie obdrží v pátek 14. února všichni plnoletí návštěvníci sklenku červeného vína zdarma.

Saunia otevřela už šestou pražskou pobočku, tentokrát v Bohnicích

5. února 2020 v 16:45

V Praze od minulého týdne funguje už šest saunových světů Saunia, protože byla otevřena pobočka v bohnickém Centru Krakov. V Lodžské ulici v Praze 8 mohou návštěvníci vyzkoušet saunu s parním nárazem, solnou i tropickou saunu a parní lázeň. I v této nové Saunii se konají saunové...

Další články
Nahoru