dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Světová rarita? Maršál se pod Hrad nevrátí, mohl by ho nahradit pomník poslance v autě
Část Malostranského náměstí zabírá parkoviště. Rádi zde parkují i poslanci. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Světová rarita? Maršál se pod Hrad nevrátí, mohl by ho nahradit pomník poslance v autě

Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques v reakci na vyjádření poslance Romana Váni (ČSSD), který vystoupil ostře proti zrušení poslaneckého parkoviště s argumentací, že by Malostranské náměstí bez aut působilo nelidsky, nabízí členovi zákonodárného sboru kompromis.  

V čem by měl navrhovaný kompromis spočívat? Předseda bezpečnostního výboru bude souhlasit se zrušením parkoviště s tím, že petiční iniciativa občanů nepodpoří  návrh na obnovení památníku maršála Radeckého.

Iniciativa bojující za odstranění aut z náměstí na Malé Straně vyhlásila ideovou soutěž se zadáním: „Poslanec Váňa na autě“.

Zatím není jasné, kolik lidí se do soutěže přihlásí. Na podávání projektové dokumentace v podobě skici mají zájemci jen týden, uzávěrka soutěže je 23. února. Návrhy se mají odevzdávat v Mlýnské kavárně v parku Kampa.

Pokud by sociálnědemokratický poslanec nebyl ochoten přistoupit na výše popsaný kompromis, iniciativa mu chce nabídnout další. Parkoviště sice bude zrušeno, ale místo pro Váňu se zachová. S jeho umístěním se předběžně počítá podél chodníku v severní část parkoviště.

Odtud je to do Poslanecké sněmovny zhruba o třicet metrů blíže než z tramvajové zastávky. Zatím není jasné, jak se poslanec k čerstvému návrhu postaví.


Další články
Nahoru