dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Světová premiéra Poeziomatu: Na náměstí Míru začne fungovat jukebox na básničky
Páteční instalace Poeziomatu na náměstí Míru. Foto: Ondřej Kobza

Světová premiéra Poeziomatu: Na náměstí Míru začne fungovat jukebox na básničky

V pondělí 2. března bude v 16 hodin na náměstí Míru v Praze 2 zahájen provoz prvního Poeziomatu. Je to již třetí z vynálezů kavárníka Ondřeje Kobzy, které byly představeny veřejnosti.

Na centrálním vinohradském náměstí se již dříve na Kobzův popud objevilo piano a šachový stolek. V sezoně je o ně velký zájem.

poezimoat-nahled Podobně jako písničky z jukeboxu, budou se z Poeziomatu linout básně, načtené přímo jejich autory. Kolemjdoucí si cestou do práce budou moci zdarma poslechnout slova a hlas Vladimíra Holana, Ivana Martina Jirouse řečeného Magor, Egona Bondyho, Jáchyma Topola, Zbyňka Hejdy či Jaroslava Seiferta, jejichž nahrávky zapůjčil Český rozhlas Vltava.

poezioamt-clanek-nahled Poeziomat by se měl rozšířit i do dalších měst republiky a dokonce za české hranice. „Ve spolupráci s Českým centrem v Kyjevě je již na duben naplánovaná instalace Poeziomatu v Kyjevě, oslovujeme instituce v New Yorku. Tam by samozřejmě byla americká poezie, například A. Ginsberg, L. Reed, P. Smith,“ prozrazuje Ondřej Kobza.

Ke konci března začne v parku na Kampě fungovat jiný automat na verše. Objeví se v něm na otočných válcích tištěná poezie, kterou si budou moci zájemci zdarma přečíst.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru