Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Svět z ptačí perspektivy: Užijte si vyhlídkový let balónem nad Prahou i kdekoli jinde
CestováníPražský životKomerční sdělení
Proletět se můžete i nad Karlštejnem. Foto(3x): Adrop.cz

Svět z ptačí perspektivy: Užijte si vyhlídkový let balónem nad Prahou i kdekoli jinde

Chcete si prohlédnout metropoli z trochu jiné perspektivy? Naskočte do koše horkovzdušného balónu a zažijte hodinu v oblacích, která vám ukáže architekturu i krajinu tak, jak jste je ještě neviděli

Létání horkovzdušným balónem láká dobrodruhy po celém světě i dnes, v době, kdy balóny dávno nahradily efektivnější dopravní prostředky. Při tomto zážitku na vás totiž čekají úchvatné výhledy z výšky několika stovek metrů, ticho, které jen občas přeruší zvuk hořáku, a pocit naprosté svobody, který se nedá s ničím srovnat. Kde se létá, proč se proletět a jak celý zážitek probíhá?

Proleťte se nad Prahou, Karlštejnem i jinde po republice

Vyhlídkové lety balónem si můžete užít prakticky po celém Česku i za hranicemi.

pr-clanek-adrop-let-balonem-1

Zřícenina hradu Trosky v Českém ráji

Největší československá zážitkovka Adrop.cz nabízí lety balónem na téměř 40 lokalitách od Beskyd přes Český ráj až po Prahu a Středočeský kraj.

Kolem Prahy se pravidelně létá třeba nad Karlštejnem, který si můžete užít bez ostatních turistů. Proletět se ale můžete i nad krajinou Českého Středohoří. Vše je o domluvě s pilotem. Jen na málo místech se nedá létat. Takže pokud byste rádi viděli z výšky třeba místo vašeho prvního rande, dost možná to půjde.

Nezapomenutelné rande i rodinná pohoda

Představa hodiny v oblacích se vám sice líbí, ale nenapadá vás příležitost, která by stála za zakoupení letenky? Balónové létání si užijí všichni nehledě na věk, což z něho dělá ideální zážitek pro rodinnou oslavu narozenin, kde se potkávají všechny generace.

A že byste si chtěli přelet nad vybranou lokalitou užít komorněji jen se svou drahou polovičkou? Ani to není problém, stačí si zabookovat privátní let balónem, kde kromě vás bude jen pilot. Proletět se ale můžete také v rámci teambuildingu nebo třeba rozlučky se svobodou. Anebo prostě jen tak pro radost.

Letenky sice nejsou zadarmo, ale jejich cena je dostupná.

Příprava, let a slavnostní křest nakonec

Kolikrát jste se při pohledu na plující balóny zasnili a přemýšleli, jak to celé vlastně probíhá? Prozradíme vám to.

Základem je samozřejmě pořízení letenky. Jakmile ji máte v ruce, může začít domlouvání s posádkou. Je totiž potřeba počkat na vhodné počasí. Jistotou je, že buď poletíte brzy ráno, nebo v podvečer, kdy je klidné termické proudění.

Den ale není jistý 100 procent nikdy. Počasí je občas škodolibé, a tak se může stát, že se let bude odkládat klidně několikrát. To k tomuto dobrodružství prostě patří.

Před startem

Jakmile budete na místě startu, vybalí posádka balón a můžete pomoct s jeho přípravou. Nejprve je potřeba ho rozbalit a nafouknout studeným vzduchem. Až pak se zapne hořák a je čas naskákat do koše a užít si hodinu letu.

Během letu

pr-clanek-adrop-let-balonem-3 Letí se tak rychle, jak fouká vítr. A vzhledem k tomu, že se za silného větru balónem nelétá, poletíte rychlosti okolo 10–20 km/h. Zajímavostí je, že v balonu bude bezvětří, a to právě z důvodu, že se pohybujete společně s větrem.

Častou otázkou také je, jestli nahoře není zima. Není, aby byla teplota výrazně nižší než na zemi, muselo by se létat mnohem výš než nějakých 100 až 300 metrů, které jsou pro vyhlídkové lety balónem běžné.

Na co se těšit

Během hodinového letu balónem se před vámi rozprostře svět jako na dlani. Máte čas na kochání, focení i třeba žádost o ruku. Až se začne chýlit čas ke konci, připravte se na přistání a následné přivítání do vzduchoplavecké rodiny.

To probíhá pomocí křtu čtyřmi živly a věřte, že se u toho i zasmějete. Ale víc vám prozrazovat nebudeme, to už si musíte vyzkoušet sami. Odměnou vám bude nezapomenutelný zážitek i nově nabytý titul barona či baronky.

Láká vás let balónem? Na stránkách Adrop.cz najdete skupinové i soukromé lety po celé České i Slovenské republice. A kdyby to náhodou nebylo ono, můžete si vybrat z dalších více než 700 adrenalinových i relaxačních zážitků.


Praha 14 pokračuje v programech prevence

Dnes v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Dnes v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Dnes v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Dnes v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Dnes v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

Včera v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Včera v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Včera v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

27. února 2024 ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

27. února 2024 ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Další články
Nahoru