Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Svět z ptačí perspektivy: Užijte si vyhlídkový let balónem nad Prahou i kdekoli jinde
CestováníPražský životKomerční sdělení
Proletět se můžete i nad Karlštejnem. Foto(3x): Adrop.cz

Svět z ptačí perspektivy: Užijte si vyhlídkový let balónem nad Prahou i kdekoli jinde

Chcete si prohlédnout metropoli z trochu jiné perspektivy? Naskočte do koše horkovzdušného balónu a zažijte hodinu v oblacích, která vám ukáže architekturu i krajinu tak, jak jste je ještě neviděli

Létání horkovzdušným balónem láká dobrodruhy po celém světě i dnes, v době, kdy balóny dávno nahradily efektivnější dopravní prostředky. Při tomto zážitku na vás totiž čekají úchvatné výhledy z výšky několika stovek metrů, ticho, které jen občas přeruší zvuk hořáku, a pocit naprosté svobody, který se nedá s ničím srovnat. Kde se létá, proč se proletět a jak celý zážitek probíhá?

Proleťte se nad Prahou, Karlštejnem i jinde po republice

Vyhlídkové lety balónem si můžete užít prakticky po celém Česku i za hranicemi.

pr-clanek-adrop-let-balonem-1

Zřícenina hradu Trosky v Českém ráji

Největší československá zážitkovka Adrop.cz nabízí lety balónem na téměř 40 lokalitách od Beskyd přes Český ráj až po Prahu a Středočeský kraj.

Kolem Prahy se pravidelně létá třeba nad Karlštejnem, který si můžete užít bez ostatních turistů. Proletět se ale můžete i nad krajinou Českého Středohoří. Vše je o domluvě s pilotem. Jen na málo místech se nedá létat. Takže pokud byste rádi viděli z výšky třeba místo vašeho prvního rande, dost možná to půjde.

Nezapomenutelné rande i rodinná pohoda

Představa hodiny v oblacích se vám sice líbí, ale nenapadá vás příležitost, která by stála za zakoupení letenky? Balónové létání si užijí všichni nehledě na věk, což z něho dělá ideální zážitek pro rodinnou oslavu narozenin, kde se potkávají všechny generace.

A že byste si chtěli přelet nad vybranou lokalitou užít komorněji jen se svou drahou polovičkou? Ani to není problém, stačí si zabookovat privátní let balónem, kde kromě vás bude jen pilot. Proletět se ale můžete také v rámci teambuildingu nebo třeba rozlučky se svobodou. Anebo prostě jen tak pro radost.

Letenky sice nejsou zadarmo, ale jejich cena je dostupná.

Příprava, let a slavnostní křest nakonec

Kolikrát jste se při pohledu na plující balóny zasnili a přemýšleli, jak to celé vlastně probíhá? Prozradíme vám to.

Základem je samozřejmě pořízení letenky. Jakmile ji máte v ruce, může začít domlouvání s posádkou. Je totiž potřeba počkat na vhodné počasí. Jistotou je, že buď poletíte brzy ráno, nebo v podvečer, kdy je klidné termické proudění.

Den ale není jistý 100 procent nikdy. Počasí je občas škodolibé, a tak se může stát, že se let bude odkládat klidně několikrát. To k tomuto dobrodružství prostě patří.

Před startem

Jakmile budete na místě startu, vybalí posádka balón a můžete pomoct s jeho přípravou. Nejprve je potřeba ho rozbalit a nafouknout studeným vzduchem. Až pak se zapne hořák a je čas naskákat do koše a užít si hodinu letu.

Během letu

pr-clanek-adrop-let-balonem-3 Letí se tak rychle, jak fouká vítr. A vzhledem k tomu, že se za silného větru balónem nelétá, poletíte rychlosti okolo 10–20 km/h. Zajímavostí je, že v balonu bude bezvětří, a to právě z důvodu, že se pohybujete společně s větrem.

Častou otázkou také je, jestli nahoře není zima. Není, aby byla teplota výrazně nižší než na zemi, muselo by se létat mnohem výš než nějakých 100 až 300 metrů, které jsou pro vyhlídkové lety balónem běžné.

Na co se těšit

Během hodinového letu balónem se před vámi rozprostře svět jako na dlani. Máte čas na kochání, focení i třeba žádost o ruku. Až se začne chýlit čas ke konci, připravte se na přistání a následné přivítání do vzduchoplavecké rodiny.

To probíhá pomocí křtu čtyřmi živly a věřte, že se u toho i zasmějete. Ale víc vám prozrazovat nebudeme, to už si musíte vyzkoušet sami. Odměnou vám bude nezapomenutelný zážitek i nově nabytý titul barona či baronky.

Láká vás let balónem? Na stránkách Adrop.cz najdete skupinové i soukromé lety po celé České i Slovenské republice. A kdyby to náhodou nebylo ono, můžete si vybrat z dalších více než 700 adrenalinových i relaxačních zážitků.


Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Žižkovská ulice patřila na jeden den jen dětem

25. května 2023 v 18:17

Praha 3 společně s dalšími čtyřmi organizacemi uspořádala první ročník sousedské akce UŽIJ SI ULICI! Konala se ve středu 24. května odpoledne zejména přímo na ulici U Zásobní zahrady, jako i v přilehlých zahradách organizací IC Zahrada, MŠ U Zásobní zahrady, MŠ Paleček a Základní škola...

Festival kreativní byrokracie 2023

25. května 2023 v 10:20

Festival kreativní byrokracie propojuje úředníky s politiky, akademiemi, byznysem a neziskovým sektorem, aby společně pracovali na řešeních pro lepší fungování našich institucí a veřejné správy. Na programu jsou inspirativní přednášky, workshopy a debaty – ale také filmy, živá hudba i temná...

Další články
Nahoru