dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražské krimi

Svět se zbláznil: V klidu si spíte a stane se vám toto?!

Bylo půl páté ráno 26. června, kdy bezpečnostní kamera zaznamenala v ulici Jilemnická mladíka v tříčtvrtečních kalhotách, s batohem na zádech a kšiltovkou na hlavě. Ten nejprve kouká na jedny vchodové dveře, pak přejde k druhým, kterými vejde do domu. Z toho po několika minutách vyběhne a zmizí neznámo kam.

Dalším prošetřováním policisté zjistili, že v mezidobí, kdy muž vešel do domu a následně z něj vyběhl, se vloupal do jednoho z tamních bytů.

„Jednalo se konkrétně o byt v suterénních prostorách, kdy hledaného vůbec nezajímalo, zda uvnitř někdo je, či nikoli. Prostě vypáčil dveře a vešel dovnitř,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Páčením vzniklý hlomoz ale vzbudil nájemníky bytu, kteří se šli do chodby podívat o co jde. Tam spatřili hledaného, který se dal okamžitě na útěk. Díky tomu nestihl lapka z bytu nic odcizit a tak nájemníkům vznikla „pouze“ hmotná škoda na vstupních dveřích. Zloděje se zatím nepodařilo vypátrat.

„Apelujeme na každého, kdo by se setkal s obdobnou situací, ať se v žádném případě nesnaží pachatele zadržet. Nikdy nikdo nemůže vědět, zda je pachatel, nebo pachatelé ozbrojen jakoukoliv zbraní. Stejně tak doporučujeme jako prevenci před krádežemi vloupáním tohoto typu, aby nájemníci při příchodu do domu nebo odchodu ven kontrolovali, zda se za nimi vchodové dveře skutečně zavřely,“ dodal Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru