dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Víkendové tipy

Svět komiksových příběhů. Staňte se tvůrcem komiksu, nakreslete Čtyřlístek, proměňte se v komiksovou postavu

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 22. října od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát návštěvníci zavítají, v rámci konání výstavy RETRO, do světa kreslených příběhů pro děti. Během zábavného odpoledne si budou moci vytvořit vlastní originální komiks, naučí se kreslit postavičky ze slavného Čtyřlístku, připomenou si tajemství ježka v kleci a známé členy Rychlých šípů nebo se zúčastní soutěžního kvízu o zajímavé ceny. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Tradice komiksů u nás sahá až do první republiky. Jeden z nejoblíbenějších dětských komiksů Čtyřlístek vychází nepřetržitě od roku 1969. Během zábavného sobotního programu však nebudou chybět ani Rychlé šípy nebo komiksy z legendárních časopisů ABC a Kometa. Ve výtvarné dílně si návštěvníci mohou komiksové postavičky nakreslit, vymyslet k nim příběh a vlastnoručně sestavený komiksový strip si pak odnést domů.    

Program:
Staňte se tvůrcem komiksu
Pod vedením kreslíře Honzy Smolíka si každý malý návštěvník bude moci vytvořit vlastní originální komiks. Komu nejde kreslení, dostane obrázky příhod racka Edy, hrdiny dětské linky z výstavy Archa Noemova. Stačí si z nich vybrat tři navazující obrázky, vymyslet text do bublin, vybarvit, nalepit a komiksový strip bude na světě!

Kreslíme Čtyřlístek
Děti se seznámí s téměř padesátiletou historií komiksu Čtyřlístek a naučí se jednoduchou metodou nakreslit jednotlivé postavičky Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka.

Rychlé šípy a tajemství ježka v kleci
Dokážete vyjmenovat všechny členy Rychlých šípů? Zvládnete vyndat ježka z klece? A víte, jaké tajemství ukrýval? To vše zájemci zjistí v části věnované komiksům o partě kluků z pera Jaroslava Foglara.

Igráčkova dílna
S Českou hračkou si malí návštěvníci vybarví Igráčka třeba jako jezdce na koni, jako rytíře, kovboje nebo třeba jako policistu a doplní ho odpovídající hláškou do bubliny.

Proměňte se v komiksovou postavu
Během programu se zájemci budou moci vyfotografovat s maskou komiksové postavy a vtipnou hláškou v bublině.

Čítárna komiksů a kvíz o ceny
Každý, kdo se začte do některého z historických českých komiksů, jistě nebude mít problém uspět v soutěžním kvízu. Za jeho správné vyplnění na návštěvníky čekají odměny od partnerů a sponzorů výstavy RETRO.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

Včera v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

Prozkoumejte v neděli okolí Anežského kláštera

15. srpna 2018 v 09:18

Neděle 19. srpna ve 13:30, 15, 17, 18:30 hodin. Multimediální divadelní procházka po stopách asanované chudinské čtvrti.

Posvícení v Úněticích

15. srpna 2018 v 07:33

Pivovar zve v sobotu a v neděli na posvícenskou zábavu – probíhají zde různé soutěže – soutěž o Nejlepší koláč, soutěž Silných paží…. Pravidelně je uvařen a v den Posvícení naražen Posvícenecký speciál. Vrcholem je taneční zábava v pivovarské stodole.

Malý Mikuláš se loučí s Prahou

14. srpna 2018 v 17:26

Villa Pellé otevírá poslední týden úspěšné výstavy francouzského ilustrátora a humoristy Jeana-Jacquse Sempého. Přijďte se rozloučit s Mikulášem a jeho kamarády, celá parta odjíždí z pražských prázdnin zpět do Paříže už příští týden. Poslední možnost navštívit výstavu máte tuto neděli, 19. srpna...

Parky, sady, zahrady – Ze Strahova na Malou Stranu

13. srpna 2018 ve 14:10

Během vycházky v sobotu 18. srpna si projdete některé zahrady Strahovského kláštera, připomenete si plastiku Panny Marie v Exilu a celou řadu osobností spojených s těmi to místy – např. Eliška Junková, Raoul Wallenberg, Nicolas Winton, dále domek, kde žil a pracoval Cyril Bouda, navštívíte...

Kryt na Folimance se otevře v sobotu 18. srpna

13. srpna 2018 v 08:31

Městská část Praha 2 zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jako obvykle každý měsíc v sobotu od 9 do 15 hodin.

Zvětšenina v Letním kině

10. srpna 2018 v 07:40

Jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie, Zvětšenina, v Letním kině v Riegrových sadech.

Anežka Live zve: Procházka po anežsko-haštalské čtvrti

10. srpna 2018 v 07:32

Prozkoumejte v neděli 12. srpna s Maxem Hutarem bývalou chudinskou čtvrt včetně její architektury, bývalých pohřebišť, vazeb na klášter a na literaturu Jaroslava Foglara, Karla Hynka Máchy, Gézy Včeličky a Františka Langera.

Na Prague Pride jede Oskar

10. srpna 2018 v 07:18

Bibliobus Oskar se zítra, 11 srpna, zúčastní Jarmarqu na Letenské pláni. Můžete se těšit na spoustu knih, filmů i audioknih, deskové hry, omalovánky a plackovač na výrobu vlastních placek, magnetek a zrcátek.

Sekáč a antikvariát u kočiček. Dobročinný blešák oblečení a knih

10. srpna 2018 v 07:13

Šaty, boty, knížky. Přijďte si dát od 10. do 12. srpna kávu, pomuchlat kočičky a odnést si nějaký ten hadřík, nebo něco ke čtení.

Vlasy na střeše Veletržáku

10. srpna 2018 v 07:09

Letní retrokino na střeše Veletržního paláce dnes ve 21 hodin. Vlasy, jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století. Výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice...

Další články
Nahoru