dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Víkendové tipy

Svět komiksových příběhů. Staňte se tvůrcem komiksu, nakreslete Čtyřlístek, proměňte se v komiksovou postavu

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 22. října od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát návštěvníci zavítají, v rámci konání výstavy RETRO, do světa kreslených příběhů pro děti. Během zábavného odpoledne si budou moci vytvořit vlastní originální komiks, naučí se kreslit postavičky ze slavného Čtyřlístku, připomenou si tajemství ježka v kleci a známé členy Rychlých šípů nebo se zúčastní soutěžního kvízu o zajímavé ceny. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Tradice komiksů u nás sahá až do první republiky. Jeden z nejoblíbenějších dětských komiksů Čtyřlístek vychází nepřetržitě od roku 1969. Během zábavného sobotního programu však nebudou chybět ani Rychlé šípy nebo komiksy z legendárních časopisů ABC a Kometa. Ve výtvarné dílně si návštěvníci mohou komiksové postavičky nakreslit, vymyslet k nim příběh a vlastnoručně sestavený komiksový strip si pak odnést domů.    

Program:
Staňte se tvůrcem komiksu
Pod vedením kreslíře Honzy Smolíka si každý malý návštěvník bude moci vytvořit vlastní originální komiks. Komu nejde kreslení, dostane obrázky příhod racka Edy, hrdiny dětské linky z výstavy Archa Noemova. Stačí si z nich vybrat tři navazující obrázky, vymyslet text do bublin, vybarvit, nalepit a komiksový strip bude na světě!

Kreslíme Čtyřlístek
Děti se seznámí s téměř padesátiletou historií komiksu Čtyřlístek a naučí se jednoduchou metodou nakreslit jednotlivé postavičky Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka.

Rychlé šípy a tajemství ježka v kleci
Dokážete vyjmenovat všechny členy Rychlých šípů? Zvládnete vyndat ježka z klece? A víte, jaké tajemství ukrýval? To vše zájemci zjistí v části věnované komiksům o partě kluků z pera Jaroslava Foglara.

Igráčkova dílna
S Českou hračkou si malí návštěvníci vybarví Igráčka třeba jako jezdce na koni, jako rytíře, kovboje nebo třeba jako policistu a doplní ho odpovídající hláškou do bubliny.

Proměňte se v komiksovou postavu
Během programu se zájemci budou moci vyfotografovat s maskou komiksové postavy a vtipnou hláškou v bublině.

Čítárna komiksů a kvíz o ceny
Každý, kdo se začte do některého z historických českých komiksů, jistě nebude mít problém uspět v soutěžním kvízu. Za jeho správné vyplnění na návštěvníky čekají odměny od partnerů a sponzorů výstavy RETRO.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Dnes: Voda kolem nás u Kuželkárny v Centrálním parku

Dnes v 07:55

Přijďte dnes ve 13 hodin sebe a své děti naučit něco nového o vodě, nakládání s ní i jejím koloběhu na Zemi. V kreativním koutku si užijete zábavu a něco pěkného vyrobíte.

Fotoexpo 2018

Včera v 19:56

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie v sobotu 20. října je určen pro všechny nadšené fotografy různých věkových kategorií a různých zaměření.

Sobota: Dveře archivů dokořán

Včera v 09:46

V sobotu 20. října v době od 10 do 18 hodin navštivte Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze.

Kotlářka slaví čtyřicítku

Včera v 08:52

Oslavte 40 let Kotlářky a přijďte si vyzkoušet, zda vás pálkovací hry nadchnou jako stovky dětí od jejího založení.

Zítra: Drakiáda na Parukářce

Včera v 07:55

Na podzimní akci pro celou rodinu zve Praha 3.

Olšanským hřbitovem s průvodkyní

Včera v 07:15

V neděli 21. října od 16 hodin, vstup zdarma.

Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival Struny Teens

Včera v 07:15

Začínající muzikanti nebo ti, co je prostě baví muzika, se mohou v sobotu 20. října od 16 hodin vydat do v pražské La Fabriky, kde na ně čeká první ročník festivalu Struny Teens. Festival umožní návštěvníkům nejen nahlédnout do hudební branže, ale zve i na pořádnou porci...

Vinohradským hřbitovem s průvodkyní

18. října 2018 ve 12:11

V neděli 21. října od 13:30 hodin, sraz je před hlavním vstupem.

Prvorepublikový Bačkorový bál 2018

18. října 2018 v 11:54

Sokol Strašnice pořádá v sobotu 20. října tradiční Bačkorový bál, letos na počest oslav 100 let naší republiky v duchu prvorepublikovém.

Husobraní a cider festival na náplavce

16. října 2018 v 09:04

Přijďte se před zimou vykrmit na Husobraní! Již po páté se v sobotu 20. října na Smíchovské náplavce uskuteční Husobraní a Cider festival. Bude se péci více jak 1000 hus a různé druhy ciderů budou k mání.

Mezinárodní den archeologie nabídne workshopy a komentované prohlídky

16. října 2018 v 07:45

Muzeum hlavního města Prahy se připojuje v sobotu 20. října k oslavám Mezinárodního dne archeologie a zároveň si tak připomene 150. výročí narození Josefa Antonína Jíry, průkopníka pražské archeologie. Pro návštěvníky všech věkových kategorií bude připraven bohatý...

Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

15. října 2018 ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Další články
Nahoru