dnes
Sobota - skorojasno
19°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Víkendové tipy

Svět komiksových příběhů. Staňte se tvůrcem komiksu, nakreslete Čtyřlístek, proměňte se v komiksovou postavu

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 22. října od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát návštěvníci zavítají, v rámci konání výstavy RETRO, do světa kreslených příběhů pro děti. Během zábavného odpoledne si budou moci vytvořit vlastní originální komiks, naučí se kreslit postavičky ze slavného Čtyřlístku, připomenou si tajemství ježka v kleci a známé členy Rychlých šípů nebo se zúčastní soutěžního kvízu o zajímavé ceny. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Tradice komiksů u nás sahá až do první republiky. Jeden z nejoblíbenějších dětských komiksů Čtyřlístek vychází nepřetržitě od roku 1969. Během zábavného sobotního programu však nebudou chybět ani Rychlé šípy nebo komiksy z legendárních časopisů ABC a Kometa. Ve výtvarné dílně si návštěvníci mohou komiksové postavičky nakreslit, vymyslet k nim příběh a vlastnoručně sestavený komiksový strip si pak odnést domů.    

Program:
Staňte se tvůrcem komiksu
Pod vedením kreslíře Honzy Smolíka si každý malý návštěvník bude moci vytvořit vlastní originální komiks. Komu nejde kreslení, dostane obrázky příhod racka Edy, hrdiny dětské linky z výstavy Archa Noemova. Stačí si z nich vybrat tři navazující obrázky, vymyslet text do bublin, vybarvit, nalepit a komiksový strip bude na světě!

Kreslíme Čtyřlístek
Děti se seznámí s téměř padesátiletou historií komiksu Čtyřlístek a naučí se jednoduchou metodou nakreslit jednotlivé postavičky Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka.

Rychlé šípy a tajemství ježka v kleci
Dokážete vyjmenovat všechny členy Rychlých šípů? Zvládnete vyndat ježka z klece? A víte, jaké tajemství ukrýval? To vše zájemci zjistí v části věnované komiksům o partě kluků z pera Jaroslava Foglara.

Igráčkova dílna
S Českou hračkou si malí návštěvníci vybarví Igráčka třeba jako jezdce na koni, jako rytíře, kovboje nebo třeba jako policistu a doplní ho odpovídající hláškou do bubliny.

Proměňte se v komiksovou postavu
Během programu se zájemci budou moci vyfotografovat s maskou komiksové postavy a vtipnou hláškou v bublině.

Čítárna komiksů a kvíz o ceny
Každý, kdo se začte do některého z historických českých komiksů, jistě nebude mít problém uspět v soutěžním kvízu. Za jeho správné vyplnění na návštěvníky čekají odměny od partnerů a sponzorů výstavy RETRO.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Víkend: Den vody v Muzeu pražského vodárenství, vstup je zdarma

Včera v 09:31

Pražské vodovody a kanalizace tradičně oslaví Světový den vody v Muzeu pražského vodárenství. Vstup je zdarma a návštěvníci mohou dorazit o víkendu 23. a 24. března vždy od 9:30 do 16:30 hodin.

Pískosochy v Praze 5: Workshop pro děti i dospělé

20. března 2019 v 18:00

Museum Skla Portheimka, Štefánikova 68/12, Praha 5 pořádá v sobotu 23. března od 13 do 17 hodin akci pod názvem  Pískosochy.

Sobota: Nedostatek vody a jeho řešení. Přednáška hydrogeologa Zbyňka Hrkala

20. března 2019 v 17:44

Hydrogeolog a cestovatel Doc. RNDr. Zbyněk Hrkal, CSc. přiblíží téma nedostatku vody a nastíní jeho řešení v sobotu 23. března v 16 hodin v Podolské vodárně u příležitosti dnů otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství.

Praha 15 zve na Pražského tajtrlíka

19. března 2019 v 10:59

Ve Švehlově sokolovně v patnácté městské části se bude konat 23. a 24. března již 15. ročník přehlídky amatérského loutkového divadla Pražský tajtrlík.

Vystoupejte na komín Staré čistírny odpadních vod

18. března 2019 v 11:32

V rámci oslav Světového dne vody budou ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6 – Bubenči probíhat od 10 do 20 hodin jištěné výstupy na komín.

Třídenní Jarní trhy na Výstavišti

18. března 2019 v 09:17

Přijďte si o víkendu 22. – 24. března nakoupit jarní výzdobu na Výstaviště a ochutnat občerstvení.

Plný Block vol IX – Food. Sobota plná delikates v Praze 7

18. března 2019 v 07:06

Akce, v rámci které ožije komplet celý Vnitroblock v Tusarově ulici.

Na Festival delikátních chutí do Novoměstské radnice

18. března 2019 v 06:52

V sobotu 23. března opět zaplní Novoměstskou radnici a její okolí tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa. Festival delikátních chutí vstupuje už do své páté sezony a v duchu očekávání jara bude tentokrát hodně čerstvě a svěže laděný.

Kdo jsem? Seriál vzdělávacích programů zaměřených na lidské tělo začne v sobotu

15. března 2019 ve 21:42

Galerie Harfa připravila pro děti nový seriál vzdělávacích programů zaměřených na lidské tělo a okolní prostředí. Akce nese název Můj lepší svět a v prostorách obchodního centra bude pravidelně probíhat po celý letošní rok. Seriál má dětem ukázat, jak funguje jejich tělo a jaké důsledky má lidská...

Aspoň na víkend: Objevte kouzlo trampingu

15. března 2019 v 07:46

Pro všechny, kdo by rádi zažili trampské odpoledne, připravilo Národopisné muzeum Národního muzea akci s názvem Aspoň na víkend objev kouzlo trampingu, která proběhne v sobotu 16. března.

Další články
Nahoru