dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Víkendové tipy

Svět komiksových příběhů. Staňte se tvůrcem komiksu, nakreslete Čtyřlístek, proměňte se v komiksovou postavu

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 22. října od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát návštěvníci zavítají, v rámci konání výstavy RETRO, do světa kreslených příběhů pro děti. Během zábavného odpoledne si budou moci vytvořit vlastní originální komiks, naučí se kreslit postavičky ze slavného Čtyřlístku, připomenou si tajemství ježka v kleci a známé členy Rychlých šípů nebo se zúčastní soutěžního kvízu o zajímavé ceny. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Tradice komiksů u nás sahá až do první republiky. Jeden z nejoblíbenějších dětských komiksů Čtyřlístek vychází nepřetržitě od roku 1969. Během zábavného sobotního programu však nebudou chybět ani Rychlé šípy nebo komiksy z legendárních časopisů ABC a Kometa. Ve výtvarné dílně si návštěvníci mohou komiksové postavičky nakreslit, vymyslet k nim příběh a vlastnoručně sestavený komiksový strip si pak odnést domů.    

Program:
Staňte se tvůrcem komiksu
Pod vedením kreslíře Honzy Smolíka si každý malý návštěvník bude moci vytvořit vlastní originální komiks. Komu nejde kreslení, dostane obrázky příhod racka Edy, hrdiny dětské linky z výstavy Archa Noemova. Stačí si z nich vybrat tři navazující obrázky, vymyslet text do bublin, vybarvit, nalepit a komiksový strip bude na světě!

Kreslíme Čtyřlístek
Děti se seznámí s téměř padesátiletou historií komiksu Čtyřlístek a naučí se jednoduchou metodou nakreslit jednotlivé postavičky Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka.

Rychlé šípy a tajemství ježka v kleci
Dokážete vyjmenovat všechny členy Rychlých šípů? Zvládnete vyndat ježka z klece? A víte, jaké tajemství ukrýval? To vše zájemci zjistí v části věnované komiksům o partě kluků z pera Jaroslava Foglara.

Igráčkova dílna
S Českou hračkou si malí návštěvníci vybarví Igráčka třeba jako jezdce na koni, jako rytíře, kovboje nebo třeba jako policistu a doplní ho odpovídající hláškou do bubliny.

Proměňte se v komiksovou postavu
Během programu se zájemci budou moci vyfotografovat s maskou komiksové postavy a vtipnou hláškou v bublině.

Čítárna komiksů a kvíz o ceny
Každý, kdo se začte do některého z historických českých komiksů, jistě nebude mít problém uspět v soutěžním kvízu. Za jeho správné vyplnění na návštěvníky čekají odměny od partnerů a sponzorů výstavy RETRO.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Koncert na Karlínských farmářských trzích

13. prosince 2018 v 11:47

Na koncert k ukončení podzimní sezóny Karlínských farmářských trhů, který se koná v sobotu 15. prosince na Karlínském náměstí, zve radnice osmé městské části.

Staročeské Vánoce na Kubáni

13. prosince 2018 v 09:44

Tradiční vánoční akce na Kubánském náměstí v Praze 10. Od 10:00 do 13:00 je připraven dobový program, tradiční vánoční zvyky a řemesla, vánoční dílny pro děti.

Začínají Vánoce v zookoutku, zvířatům můžete nadělit dárky

12. prosince 2018 v 10:59

V sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní Zvířátkové Vánoce. Výjimečně se pro návštěvníky zookoutku otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a předat natěšené zvěři malý vánoční dárek.

Tradiční Vánoce v Národopisném muzeu

12. prosince 2018 v 10:59

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové...

Kryt na Folimance se letos otevře naposledy

11. prosince 2018 v 08:36

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Neděle: Komentovaná procházka Olšanskými hřbitovy

11. prosince 2018 v 08:06

Vánoční ulička

11. prosince 2018 v 07:03

Cukroví, svařák, nákup i vlastnoruční výroba dárků a skvělá atmosféra. Přijďte oslavit třetí adventní neděli do Vánoční uličky do Vnitroblocku.   

Adventní rybí polévka 2018 na náměstí Jiřího z Poděbrad

11. prosince 2018 v 06:56

Tradiční rozlévání rybí polévky na náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 15. prosince od 11 hodin.

Starobohnické vánoční těšení zve na živý betlém, dobroty na jarmarku a koncert Báry Basikové

10. prosince 2018 v 18:22

V neděli 16. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení.

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

10. prosince 2018 v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Setkání před Betlémem v kostele sv. Ignáce

10. prosince 2018 v 10:17

V sobotu 15. prosince setkání s Víťou Marčíkem.

Advent v muzeu láká na zdobení perníčků, výtvarné dílničky i rozsvícení vánočního stromu

6. prosince 2018 v 07:42

Čekání na Vánoce si s dětmi můžete zpříjemnit při adventních dílnách v zemědělském muzeu.

UMtrh na náměstí Jana Palacha

6. prosince 2018 v 07:33

Umělecký trh – Umtrh na Palachově náměstí 8. a 9. prosince.

Adventní neděle na hřišti

6. prosince 2018 v 07:10

Druhé adventní setkání pořádané Prahou 15 bude s návštěvou Mikulášů. Vystoupí řada talentovaných dětí z mateřských a základních škol. Chybět nebude ani muzikálová revue nebo TOP mažoretky Praha.

Víkend: Dyzajn market Zima

5. prosince 2018 v 07:32

Dyzajn market, prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla v sobotu 8. prosince a v neděli 9. prosince.

Další články
Nahoru