dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Víkendové tipy

Svět komiksových příběhů. Staňte se tvůrcem komiksu, nakreslete Čtyřlístek, proměňte se v komiksovou postavu

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 22. října od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Tentokrát návštěvníci zavítají, v rámci konání výstavy RETRO, do světa kreslených příběhů pro děti. Během zábavného odpoledne si budou moci vytvořit vlastní originální komiks, naučí se kreslit postavičky ze slavného Čtyřlístku, připomenou si tajemství ježka v kleci a známé členy Rychlých šípů nebo se zúčastní soutěžního kvízu o zajímavé ceny. Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Tradice komiksů u nás sahá až do první republiky. Jeden z nejoblíbenějších dětských komiksů Čtyřlístek vychází nepřetržitě od roku 1969. Během zábavného sobotního programu však nebudou chybět ani Rychlé šípy nebo komiksy z legendárních časopisů ABC a Kometa. Ve výtvarné dílně si návštěvníci mohou komiksové postavičky nakreslit, vymyslet k nim příběh a vlastnoručně sestavený komiksový strip si pak odnést domů.    

Program:
Staňte se tvůrcem komiksu
Pod vedením kreslíře Honzy Smolíka si každý malý návštěvník bude moci vytvořit vlastní originální komiks. Komu nejde kreslení, dostane obrázky příhod racka Edy, hrdiny dětské linky z výstavy Archa Noemova. Stačí si z nich vybrat tři navazující obrázky, vymyslet text do bublin, vybarvit, nalepit a komiksový strip bude na světě!

Kreslíme Čtyřlístek
Děti se seznámí s téměř padesátiletou historií komiksu Čtyřlístek a naučí se jednoduchou metodou nakreslit jednotlivé postavičky Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka.

Rychlé šípy a tajemství ježka v kleci
Dokážete vyjmenovat všechny členy Rychlých šípů? Zvládnete vyndat ježka z klece? A víte, jaké tajemství ukrýval? To vše zájemci zjistí v části věnované komiksům o partě kluků z pera Jaroslava Foglara.

Igráčkova dílna
S Českou hračkou si malí návštěvníci vybarví Igráčka třeba jako jezdce na koni, jako rytíře, kovboje nebo třeba jako policistu a doplní ho odpovídající hláškou do bubliny.

Proměňte se v komiksovou postavu
Během programu se zájemci budou moci vyfotografovat s maskou komiksové postavy a vtipnou hláškou v bublině.

Čítárna komiksů a kvíz o ceny
Každý, kdo se začte do některého z historických českých komiksů, jistě nebude mít problém uspět v soutěžním kvízu. Za jeho správné vyplnění na návštěvníky čekají odměny od partnerů a sponzorů výstavy RETRO.

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru