dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Pražské krimi

Svérázní zahrádkáři ze Suchdola, co to proboha máte na záhonech?

V pondělí večer si policisté prvního policejního obvodu „došlápli“ na nezvané hosty zahrádkářských kolonií.

Akce s prozaickým názvem „Zahrádky“ začala úderem šestnácté hodiny a trvala do pozdních večerních hodin. Policisté se při ní zaměřili na zahrádkářské kolonie v oblasti Lysolají a Suchdola.

Nasazeno do těchto kontrol bylo zhruba třicet policistů místních oddělení a služby kriminální policie. Neopomenutelnými pomocníky bylo i sedm strážníků a psovodů městské policie hlavního města Prahy.

V těchto odlehlých lokalitách policisté a strážníci zkontrolovali víc jak stovku osob a několik desítek objektů, především zahradních chatek.

Mezi nejzásadnější odhalení patří vypátrání a zadržení dvou „svérázných zahrádkářů“. Ti totiž namísto obvyklé sezónní zeleniny pěstovali na záhonech konopí.

„V zahradních chatkách, které již více slouží osobám s nevyřešenou bytovou situací, než oprávněným majitelům, pak policisté vypátrali dvě osoby. Na ty byl vydán příkaz k zatčení, neboť se schovávali před spravedlností, k čemuž využili právě prostředí těchto odlehlých lokalit,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.  

Pozornosti policistů neunikli ani ti, kteří narušovali veřejný pořádek nebo občanské soužití. Téměř desítce takových osob policisté uložili blokové pokuty za bezmála dvacet tisíc korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru