dnes
Úterý - jasno
0°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
-2°C
Svatý Martin v pražské Troji na Salabce
Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze. Foto: archiv

Svatý Martin v pražské Troji na Salabce

Vinařství Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze, připravila pro první ochutnání ročníku 2017 také jedno mladé víno. Jedná se o mimořádně aromatický, krásně šťavnatý Müller Thurgau, který bude možné zakoupit buď přímo na Salabce nebo 11. listopadu na Svatomartinských trzích na Jiřího z Poděbrad.

Protože ročník 2017 slibuje „velká vína“ rozhodli se na Salabce uvolnit pro nedočkavce jen pouhých, ale symbolických 111 lahví. Na Salabce se vino pěstuje již od roku 1228 a velký rozmach zažila za dob Karla IV., který sem nechal dovézt keříky vina primo z Francie.

V rámci speciálního menu můžete ochutnat husí crème brûlée s foie gras, fíkovým chutney a nebo husí prso a konfit, s celerovým pyré, kadeřávkem, červenou řepou s křenem, kroketou z datle a foie gras a brusinkovým gelem.


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru