dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
28°C
Svatý Martin v pražské Troji na Salabce
Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze. Foto: archiv

Svatý Martin v pražské Troji na Salabce

Vinařství Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze, připravila pro první ochutnání ročníku 2017 také jedno mladé víno. Jedná se o mimořádně aromatický, krásně šťavnatý Müller Thurgau, který bude možné zakoupit buď přímo na Salabce nebo 11. listopadu na Svatomartinských trzích na Jiřího z Poděbrad.

Protože ročník 2017 slibuje „velká vína“ rozhodli se na Salabce uvolnit pro nedočkavce jen pouhých, ale symbolických 111 lahví. Na Salabce se vino pěstuje již od roku 1228 a velký rozmach zažila za dob Karla IV., který sem nechal dovézt keříky vina primo z Francie.

V rámci speciálního menu můžete ochutnat husí crème brûlée s foie gras, fíkovým chutney a nebo husí prso a konfit, s celerovým pyré, kadeřávkem, červenou řepou s křenem, kroketou z datle a foie gras a brusinkovým gelem.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru