dnes
Středa - zatazeno
12°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
Svatý Martin v pražské Troji na Salabce
Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze. Foto: archiv

Svatý Martin v pražské Troji na Salabce

Vinařství Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze, připravila pro první ochutnání ročníku 2017 také jedno mladé víno. Jedná se o mimořádně aromatický, krásně šťavnatý Müller Thurgau, který bude možné zakoupit buď přímo na Salabce nebo 11. listopadu na Svatomartinských trzích na Jiřího z Poděbrad.

Protože ročník 2017 slibuje „velká vína“ rozhodli se na Salabce uvolnit pro nedočkavce jen pouhých, ale symbolických 111 lahví. Na Salabce se vino pěstuje již od roku 1228 a velký rozmach zažila za dob Karla IV., který sem nechal dovézt keříky vina primo z Francie.

V rámci speciálního menu můžete ochutnat husí crème brûlée s foie gras, fíkovým chutney a nebo husí prso a konfit, s celerovým pyré, kadeřávkem, červenou řepou s křenem, kroketou z datle a foie gras a brusinkovým gelem.


Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

Dnes v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Dnes v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

Včera ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

11. listopadu 2018 v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Další články
Nahoru