dnes
Neděle - prehanky-dest
17°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - jasno
13°C
Svatý Martin v pražské Troji na Salabce
Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze. Foto: archiv

Svatý Martin v pražské Troji na Salabce

Vinařství Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze, připravila pro první ochutnání ročníku 2017 také jedno mladé víno. Jedná se o mimořádně aromatický, krásně šťavnatý Müller Thurgau, který bude možné zakoupit buď přímo na Salabce nebo 11. listopadu na Svatomartinských trzích na Jiřího z Poděbrad.

Protože ročník 2017 slibuje „velká vína“ rozhodli se na Salabce uvolnit pro nedočkavce jen pouhých, ale symbolických 111 lahví. Na Salabce se vino pěstuje již od roku 1228 a velký rozmach zažila za dob Karla IV., který sem nechal dovézt keříky vina primo z Francie.

V rámci speciálního menu můžete ochutnat husí crème brûlée s foie gras, fíkovým chutney a nebo husí prso a konfit, s celerovým pyré, kadeřávkem, červenou řepou s křenem, kroketou z datle a foie gras a brusinkovým gelem.


Pražští hasiči dostanou od města deset cisteren

20. září 2018 v 16:46

Slavnostní předání nových zásahových vozidel pro pražské hasiče proběhne tuto neděli, 23. září, od 15 hodin na Výstavišti v Holešovicích v rámci akce Den s IZS.

Praha se připojila k EDWARDovi, Dnu bez úmrtí na silnicích

20. září 2018 v 07:27

Praha se letos vůbec poprvé připojila k projektu „Evropský den bez úmrtí na silnicích“. Ten má vnést do společnosti myšlenku, jak naše chování na silnicích ovlivňuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Denně totiž na komunikacích po celém světě přijde o život 3 400 lidí, to je jinými...

#dostbyloplastu: MŽP a pražský magistrát zvou na první ekologickou náplavku

19. září 2018 ve 23:08

Kampaň Ministerstva životního prostředí #dostbyloplastu vede gastrořetězce, kavárny, úřady, firmy a všechny s odpovědným přístupem k životnímu prostředí k dobrovolnému snižování vzniku zbytečného plastového odpadu. Nyní se obrací na všechny společenské či kulturní pouliční akce se stejnou výzvou...

Další články
Nahoru