dnes
Sobota - skorojasno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Svatý Martin v pražské Troji na Salabce
Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze. Foto: archiv

Svatý Martin v pražské Troji na Salabce

Vinařství Salabka, největší a jedna z nejstarších vinic v Praze, připravila pro první ochutnání ročníku 2017 také jedno mladé víno. Jedná se o mimořádně aromatický, krásně šťavnatý Müller Thurgau, který bude možné zakoupit buď přímo na Salabce nebo 11. listopadu na Svatomartinských trzích na Jiřího z Poděbrad.

Protože ročník 2017 slibuje „velká vína“ rozhodli se na Salabce uvolnit pro nedočkavce jen pouhých, ale symbolických 111 lahví. Na Salabce se vino pěstuje již od roku 1228 a velký rozmach zažila za dob Karla IV., který sem nechal dovézt keříky vina primo z Francie.

V rámci speciálního menu můžete ochutnat husí crème brûlée s foie gras, fíkovým chutney a nebo husí prso a konfit, s celerovým pyré, kadeřávkem, červenou řepou s křenem, kroketou z datle a foie gras a brusinkovým gelem.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru