dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
16°C
Volby 2017

Svatováclavská tramvaj projela Prahou s kandidáty TOP 09 v parlamentních volbách

Mnoho Pražanů využilo možnosti osobně se setkat s pražskými kandidáty TOP 09 pro volby do Poslanecké sněmovny při projížďce historickou tramvají. V průběhu dvouhodinové jízdy kandidáti vysvětlovali volební program TOP 09 a naslouchali názorům občanů.

„Největší ohrožením naší demokracie je těch více než třicet procent lidí, kteří říkají, že volit nepůjdou. Ty musíme nyní přesvědčit, aby se rozhodli. A právě v Praze jich musíme přesvědčit co nejvíce,“ komentoval čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg jeden z hlavních cílů svatováclavské jízdy historické tramvaje, ozdobené státní vlajkou.

„Uvědomujeme si, jak důležité budou říjnové volby pro naši zemi, a že mohou zásadně ovlivnit dosavadní orientaci České republiky na Evropskou unii. Jsme s voliči v kontaktu stále, ale v předvolební kampani zvyšujeme tento kontakt na maximum. V každých volbách je cenná váha každého hlasu, v těch nadcházejících to však bude platit ještě víc,“ poznamenává poslankyně Markéta Pekarová Adamová – dvojka na pražské kandidátce. Cestujícím nabízela publikaci Tahle knížka není pro starý, na jejímž vzniku se podílela s dalším účastníkem jízdy Dominikem Ferim, který v Praze kandiduje na posledním místě.

„Věřím, že svoboda a demokracie jsou pro Pražany hodnotami, které je třeba bránit, a že zdrojem prosperity jsou činorodí a svobodní lidé, kterým represe nevyhovuje. A přesně takovou politiku nabízíme,“ dodává k prioritám TOP 09 vysokoškolský pedagog a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, který kandiduje na 13. místě.

Ve Svatováclavské tramvaji s voliči diskutovali také další kandidáti – přírodovědec a vysokoškolský pedagog Jakub Hruška, lékař roku 2015 Jiří Holubář nebo psychoterapeut a univerzitní učitel Richard Machan. „Díky takovým kontaktním akcím můžeme debatovat s lidmi a o to účinněji vysvětlovat smysl naší politiky,“ uzavírá smysl sváteční jízdy předseda pražské organizace strany Martin Dlouhý.


Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Další články
Nahoru