Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkáníVíkend

Svatomartinská slavnost na náměstí Jiřího z Poděbrad nabídne husí hody a degustaci vína

11. 11. 2023
Na náměstí Jiřího z Poděbrad na svatého Martina propukne svatomartinská slavnost. Nebude chybět ani hudba a program pro děti. 

Stánky s vínem a občerstvením budou v sobotu 11. listopadu otevřené na náměstí Jiřího z Poděbrad od 8 do 19 hodin. Originální sklenici na víno Prahy 3 si návštěvníci akce budou moci zakoupit za 100 korun.

Vedle toho svatomartinská slavnost nabídne řadu husích specialit. Půjde například o konfitovanou husu s červeným zelím a karlovarským knedlíkem, grilované foie gras s jablky a cibulí nebo kváskový chléb s husí paštikou.

Zahřát se bude možné pomalu taženým husím kaldounem s játrovými knedlíčky a chuťové pohárky jistě potěší i lokše s husími játry. Na akci jsou vítáni i vegetariáni, pro něž budou připraveny bezmasé lokše s brynzou, zelím a špenátem, popř. ve sladké verzi s povidly, mákem či ořechy.

O hudební doprovod se postará cimbálové uskupení Vltava Praha a také bluesová kapela Guy Benett trio. Dětskou zábavu obstarají kreativní dílny v Infocentru Prahy 3 a hobby horsing – parkurové skákání na paličkovém koni.


Autor: Cen

Praha 15: Vánoční besídka s nadílkou

Dnes v 08:59

Na vánoční besídku zvou děti Baráčníci z Prahy 15 v sobotu 16. prosince.

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Praha 11: Jak se slaví Vánoce na Chodovské tvrzi

Včera v 17:04

Nechte se vtáhnout do kouzelného světa Vánoc a lidových tradic. Vychutnejte si koledy, harmonii přátelského setkání i voňavé občerstvení v předvánočním čase na Jižním Městě na Chodovské tvrzi.

Vánoční setkání u zvoničky v Hrdlořezích

Včera ve 13:06

Stříbrnou adventní neděli 17. prosince můžete oslavit u zvoničky v Hrdlořezích. Uslyšíte vánoční melodie, ochutnáte teplý čaj i svařené víno nebo si můžete opéct buřty.

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Zbraslavské Vánoce

9. prosince 2023 ve 14:57

Dárky, šperky a vánoční ozdoby, pochutiny, dílny pro děti a hudební program v sobotu 16. prosince.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Další články
Nahoru