dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Svátky krátkodobě omezí MHD v Praze
Ilustrační foto: archiv

Svátky krátkodobě omezí MHD v Praze

Během nadcházejících státních svátků 1. a 8. května bude provoz pražské MHD provozován podle platných jízdních řádů pro sobotu.

V období mezi květnovými státními svátky a víkendy dojde tento a příští pátek ke krátkodobému omezení provozu linek zejména v přepravních špičkách.

Provoz v těchto dnech bude organizován dle jízdních řádů pro „pracovní den – prázdniny". Co to znamená? Zejména ve špičkách budou na linkách metra, tramvají a části městských autobusů prodlouženy intervaly. Tento pátek pojedou pouze školní linky 552, 556, 560 a 575 a v pátek 9. května linky 560, 564 a 575.

„Upozorňujeme cestující, že z důvodu příliš krátkého trvání tohoto omezení nebudou v těchto dnech na zastávkách vyvěšovány prázdninové jízdní řády tramvajových a autobusových linek. Veškeré jízdní řády jsou zveřejněny na internetu na adrese http://portalpid.idos.cz,“ uvedl mluvčí společnosti ROPID Filip Drápal.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru