dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Lifestyle / Zdraví

Svátek pro kafaře, desítky kaváren nabídnou kávu zdarma

Spolek Coffee Embassy, jehož hlavním cílem je rozvoj a propagace kávové kultury v Česku, vydává u příležitosti Mezinárodního dne kávy a 5. ročníku Prague Coffee Festivalu již čtvrté vydání Knihy kaváren. Ta kromě komplexního představení 43 podniků z celé České republiky obsahuje také poukaz na jeden kávový nápoj v každé prezentované kavárně zdarma. V prodeji bude od 1. října na webu coffee-embassy.org za 350 Kč včetně DPH a následně také na Prague Coffee Festivalu 2016 a ve vybraných kavárnách.

Kniha kaváren zavádí své majitele na 43. rozličných míst provoněných kávou z celé České republiky nejen na papíře, ale také přímo vybízí k jejich návštěvě. Koupí této knihy totiž člověk získává v každé z prezentovaných kaváren jeden kávový nápoj zdarma.

I z tohoto důvodu se kniha v posledních letech stala oblíbeným dárkem pro všechny milovníky kávy a kaváren a byla vyprodána během několika měsíců od uvedení do prodeje. Nejpočetněji zastoupeny jsou kavárny v Praze (19 kaváren), Brně (3 kavárny) a Ostravě (3 kavárny). Celkem se kniha věnuje kavárnám z 21 měst České republiky.

Daniel Kolský, zakladatel Prague Coffee Festivalu, k této příležitosti uvedl: „Za posledních deset let vzniklo v České republice pozoruhodné množství lokálních pražíren i kaváren zaměřených na výběrovou kávu, což představuje značný kvalitativní posun. Je skvělé tuto zásadní změnu sledovat, a to především na regionální úrovni. Věřím a těším se, že tento trend bude v následujících letech pokračovat“.

Celé řada z těchto kaváren se 22. až 23. října zároveň také aktivně účastní Prague Coffee Festivalu, který se stal místem setkání všech milovníků kávy i těch, kteří se o kávu teprve začínají zajímat. Kromě výborné kávy letos návštěvníkům nabízí také příležitost potkat s kávovými farmáři z Brazílie a Nikaragui, zahraničními experty věnujícími se pražení, mletí nebo kvalitě vody a dalšími osobnosti pohybujícími se v kávovém byznysu.

V rámci programu proběhnou také workshopy, profesionální degustace kávy z místních i zahraničních pražíren (tzv. cuppingy) a doprovodný program.

Co zajímavého si o kávě můžete přečíst:

Kniha tištěná barvou kávy: Káva je pro člověka zlatem 

70 zajímavých receptů na slaná i sladká jídla, jejichž základní ingrediencí je káva: Káva – Putování za tajemstvím kávových specialit

Petra Veselá vyhrála mistrovství republiky v přípravě kávy a reprezentovala na mistrovství světa, má vlastní kavárnu a pořádá školení o kávě:
Kniha o kávě

 

 Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru