Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Sváteční režim i posílení vlaků. České dráhy upravují provoz o prodlouženém víkendu
Ilustrační foto: archiv

Sváteční režim i posílení vlaků. České dráhy upravují provoz o prodlouženém víkendu

Cestující v pátek 17. listopadu pojedou vlaky Českých drah (ČD) podle svátečních jízdních řádů. V některých případech, u vlaků, které nejezdí denně, je období jízdy přímo uvedeno v přehledu omezení u konkrétních spojů. Cestující získají informaci o svátečním provozu ve vyhledávači spojení nebo v mobilní aplikaci Můj vlak. Informoval o tom mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

V souvislosti s prodlouženým víkendem může být také vyšší zájem o cestování na větší vzdálenosti, proto České dráhy zavádějí pravidelné posilové vozy.

Cestujícím, kteří pojedou v době přepravní špičky na kratší vzdálenost, například z Kolína, Benešova u Prahy a dalších míst do Prahy nebo v jiných místech v České republice, se doporučuje využít volnější regionální vlaky.

Pro operativní posílení spojů během prodlouženého svátečního víkendu mají ČD připraveny v důležitých železničních uzlech také dodatečné osobní vozy pro posílení vlaků. Celková kapacita těchto záložních posilových vozů je zhruba 800 míst k sezení.

„V souvislosti s prodlouženým víkendem upozorňujeme také na omezení železniční dopravy v Německu na většině dálkových i regionálních linek dopravce Deutsche Bahn, a to ode středeční 22. hodiny do čtvrteční 18. hodiny,“ upozornil Šťáhlavský.

V této době bude probíhat stávka strojvedoucích odborové organizace GDL a dojde k významnému omezení spojů DB. Až do čtvrteční půlnoci je nutné počítat s řadou omezení a změnami.

Cestující s již zakoupenými jízdenkami na období stávky mohou své jízdenky do Německa vrátit nebo použít k cestě kdykoliv až do 23. listopadu.


Autor: red

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

Včera ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru