Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sváteční režim i posílení vlaků. České dráhy upravují provoz o prodlouženém víkendu
Ilustrační foto: archiv

Sváteční režim i posílení vlaků. České dráhy upravují provoz o prodlouženém víkendu

Cestující v pátek 17. listopadu pojedou vlaky Českých drah (ČD) podle svátečních jízdních řádů. V některých případech, u vlaků, které nejezdí denně, je období jízdy přímo uvedeno v přehledu omezení u konkrétních spojů. Cestující získají informaci o svátečním provozu ve vyhledávači spojení nebo v mobilní aplikaci Můj vlak. Informoval o tom mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

V souvislosti s prodlouženým víkendem může být také vyšší zájem o cestování na větší vzdálenosti, proto České dráhy zavádějí pravidelné posilové vozy.

Cestujícím, kteří pojedou v době přepravní špičky na kratší vzdálenost, například z Kolína, Benešova u Prahy a dalších míst do Prahy nebo v jiných místech v České republice, se doporučuje využít volnější regionální vlaky.

Pro operativní posílení spojů během prodlouženého svátečního víkendu mají ČD připraveny v důležitých železničních uzlech také dodatečné osobní vozy pro posílení vlaků. Celková kapacita těchto záložních posilových vozů je zhruba 800 míst k sezení.

„V souvislosti s prodlouženým víkendem upozorňujeme také na omezení železniční dopravy v Německu na většině dálkových i regionálních linek dopravce Deutsche Bahn, a to ode středeční 22. hodiny do čtvrteční 18. hodiny,“ upozornil Šťáhlavský.

V této době bude probíhat stávka strojvedoucích odborové organizace GDL a dojde k významnému omezení spojů DB. Až do čtvrteční půlnoci je nutné počítat s řadou omezení a změnami.

Cestující s již zakoupenými jízdenkami na období stávky mohou své jízdenky do Německa vrátit nebo použít k cestě kdykoliv až do 23. listopadu.


Autor: red

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru