Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Svatebčanům bude na Libeňském zámku hrát nový klavír
Ladění nového klavíru na Libeňském zámku. Foto: P8

Svatebčanům bude na Libeňském zámku hrát nový klavír

Ve středu dopoledne se na Libeňský zámek nastěhovalo nové klavírní křídlo. Starý klavír, už téměř čtyřicetiletý, dosloužil. Informovala o tom radní pro kulturu Prahy 8 Jana Solomonová (ANO).

„Nedržel zvuk a kvalitně naladěný nevydržel už ani den, jak se často přesvědčili vystupující, kteří v poslední době na zámku hráli. Proto mám velkou radost, že máme konečně klavírní křídlo, které bude radnici důstojně reprezentovat a dovolí posluchačům zažít hudbu v prvotřídní kvalitě,“ vysvětlila Solomonová. 

Ladič Karel Průcha, který s radnicí Prahy 8 spolupracuje už řadu let, profesor Boris Krajný, který na tom starém klavíru často hrával, vyzkoušeli několik klavírů, které se sešly v nabídkách po poptávkovém řízení. Oba znají dobře i obřadní sál a jeho akustiku. 

Nakonec doporučili klavír firmy Bechstein, značka W. Hoffmann, typ T177, třída 3. To znamená, že je o dvě třídy lepší kvality než ten starý a o 30 centimetrů delší. Nový klavír byl shodou okolností i nejlevnější ve své kategorii, ale rozhodoval především zvuk. 

Klavír se bude využívat právě pro svatby, vítání občánků, koncerty zámecké i adventní a při dalších příležitostech. Premiéru by měl mít v pátek 11. srpna při svatebním obřadu.


Autor: puc

Praha 13 chce na úřadu obsadit několik pracovních pozic

Dnes ve 20:17

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Další články
Nahoru