dnes
Sobota - skorojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Svatby v historickém centru táhnou, letos jich bylo 1 800. Zájem je také o registraci partnerství
O svatby na Staroměstské radnici je dlouhodobě zájem. Ilustrační foto: svatebnifotografpraha.com

Svatby v historickém centru táhnou, letos jich bylo 1 800. Zájem je také o registraci partnerství

I po skončení letních prázdnin se do první městské části hrnou snoubenci, aby zde uzavřeli sňatek. V září tak učinilo 275 párů, od začátku roku přes 1800. O jaká místa je největší zájem?

„Jednoznačně největší o Staroměstskou radnici. Co se týká jiných lokalit mimo oddací síň, tak je to Vrtbovská zahrada, Zrcadlová kaple v Klementinu, Nebozízek, Vojanovy sady a Ledeburská zahrada,“ prozradila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Lidé se oddávají v centru Prahy i na kuriózních místech. Například na loďce v korytu Čertovky nebo v thajské restauraci. „Nejexkluzivnější a v historii zatím jediná svatba proběhla na Plečnikově vyhlídce na Pražském hradě,“ řekla Blažková.

Téměř šedesát dvojic stejného pohlaví už v Praze 1 letos uzavřelo registrované partnerství, příští rok by jich mohlo být ještě víc.

Doposud je totiž možné uzavřít partnerství jen u pověřeného matričního úřadu dle místa trvalého pobytu jednoho z partnerů. Od 1. ledna příštího roku však odpadá místní příslušnost dle trvalého pobytu.

Dramatický nárůst zájmu o registraci partnerství v první městké části však radnice neočekává. „Pokud bude, tak jej očekáváme minimální, pouze v jednotkách,“ dodala Veronika Blažková.


Další články
Nahoru