Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Sv. Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České. Výstava na náměstí Míru
19 srp
15 zář
Výstavy
Výstavu najdete na náměstí Míru do 15. září. Foto: Praha 2

Sv. Ludmila – kněžna, matka, babička a Patronka země České. Výstava na náměstí Míru

19. 8. 2021 - 15. 9. 2021
Výstava s multimediálními prvky se koná symbolicky před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru v Praze 2. Kromě života svaté Ludmily zájemci na panelech uvidí také třeba ztvárnění této světice v umění. Součástí prezentace jsou i krátká videa seznamující diváky s místy, kde Ludmila žila, zemřela a je pohřbena.

Návštěvníci si mohou po načtení QR kódů videa pustit i ve svých mobilních telefonech a na tabletech.

Odborným garantem projektu je Univerzita Karlova, konkrétně historik profesor Jan Royt, prorektor UK. Partnery výstavy jsou Univerzita Karlova, Hlavní město Praha a Media park, projekt podpořily Pražská energetika, Pražská plynárenská a městská část Praha 2. Záštitu udělili Jan Wolf za Hl. město Prahu a Jana Černochová, starostka Prahy 2.

Výstavu je možno shlédnout do 15. září. V tento výroční den proběhne její slavnostní zakončení.

Výstava je další z řady akcí chystaných v Praze 2 k letošnímu Roku svaté Ludmily. Následovat bude zářijový koncert na náměstí Míru, videomapping na bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě nebo slavnostní mše a Jarmark u Ludmily. Akce k připomenutí života a odkazu přemyslovské kněžny a světice budou v Praze 2 probíhat až do začátku října.

ludmila-vystava-nam-miru


Autor: TZ, red

Z Hrádečku na Hrad a Tváře doby. Výstava k desátému výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

23. listopadu 2021 v 09:14

Na výstavu k desátému výročí poledního rozloučení s Václavem Havlem zve Praha 1 do Gaerie1. Vernisáž se koná ve středu 1. prosince v 18 hodin.

Výstava v Národním památníku na Vítkově připomíná osudy vězňů z koncentračního tábora Flossenbürg

20. listopadu 2021 v 09:24

Národní muzeum otevřelo u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem „Dneska ctí tě za svatého, zítra budeš sviňák!“ Československé osudy ve 20. století. Jedná se o putovní panelovou výstavu Památníku koncentračního tábora Flossenbürg,...

Viktor Karlík: Hlasy z podzemí

16. listopadu 2021 v 18:18

Galerie hlavního města Prahy v rámci programu Umění pro město instaluje na Kampě k výročí 17. listopadu cyklus Viktora Karlíka Hlasy z podzemí. 

Výstava připomene návštěvníkům Galerie Butovice sametovou revoluci

16. listopadu 2021 v 17:21

V Den boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopadu, bude v prostorách Galerie Butovice zahájena výstava Střípky revoluce. Čtrnáct závěsných panelů návštěvníkům přiblíží průběh sametové revoluce. 

Vesmír, který nás fascinuje a přitahuje. Výstava Československá astrofotografie

11. listopadu 2021 v 07:17

Rok 2021 zakončí Fotograf Gallery skupinovou výstavou mapující uměleckou fascinaci vesmírem. 

Výstava: Bedřich Feuerstein, architekt

10. listopadu 2021 v 06:47

Velkoryse koncipovaná výstava prezentuje život a fascinující rozsah tvorby Bedřicha Feuersteina.  Poprvé je v ucelené formě představeno Feuersteinovo dílo v architektuře, scénografii, divadelním kostýmu a v grafickém, užitém a nábytkovém designu. Opomenuta nezůstává ani jeho vynikající volná...

Krásná práce. Výstava v Praze 1

9. listopadu 2021 ve 04:44

V Galerii 1 ve Štěpánské ulici najdete výstavu Krásná práce. Až do 25. listopadu na ní můžete obdivovat artefakty vytvořené tradičními technikami.

Výstava Bratři Čapkové - Nerozlučná dvojice je prodloužena

3. listopadu 2021 v 10:35

Začátkem října začala v přízemí radnice Prahy 2 na náměstí Míru výstavu o bratrech Čapkových. Zahájení výstavy bylo spojeno s komentovanou prohlídkou jednotlivých panelů.

Jan Tatoušek – umělec v technice, architekt v designu

26. října 2021 v 17:11

Výstava Národního technického muzea je první retrospektivou tvorby akad arch. Jana Tatouška (1929–2021), pozoruhodné osobnosti z naší silné průkopnické generace průmyslových designérů. Z jeho tvorby s velice širokým záběrem zaujme návštěvníky např. motocykl Jawa UŘ-SST (Super sport Tatoušek) tzv....

Výstava (Po)Zapomenutí Legionáři

26. října 2021 v 08:43

Novodobá historie Prahy 6 je neodmyslitelně spojena s armádou. Sídlí zde významné instituce, ulice nesly a nesou názvy míst a osobností spojených s činností československých legií v letech první světové války. Výstava v Písecké bráně připomíná nejen dávno zapomenuté názvy řady ulic, ale především...

Vernisáž: Múzy dětem v Portheimce 2021

20. října 2021 v 10:28

Praha 5 zve na vernisáž výstavy Múzy dětem v Portheimce 2021 v galerii D v letohrádku Portheimka ve čtvrtek 21. října od 19 hodin.

Další články
Nahoru