dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská kultura

Susan Madsen: Propast mezi ženským a mužským sebevědomím

Poslední výzkumy nám ukazují, že ženy a dívky mnohem více než muži bojují se sebevědomím. Proč tomu tak je? Proč je vlastně sebevědomí v našich životech tak důležité?

Co můžeme udělat proto, abychom pomohli dívkám a ženám v rozvoji a udržení si sebevědomí? Jak je posílit ve všech aspektech našich životů – ve škole, mezi přáteli, na pracovišti, nebo dokonce ve vlastní rodině?

Světově uznávaná expertka na leadership doktorka Susan R. Madsen povede dne 8. dubna v 17:15 hodin na Akademii věd ČR workshop, na kterém pochopíme propast v sebevědomí žen a mužů a naučíme se způsoby, jak je posílit.

Vstup je volný. Workshop proběhne v angličtině.

Akademie věd ČR, Národní 1009/3, 117 20 Praha 1, sál 205.

Susan R. Madsen je profesorkou leadreshipu a etiky na Univerzitě v Utah Valley ve státě Utah ve Spojených státech amerických. V posledním desetiletí se intenzivně zabývala zkoumáním životních drah žen ve vysokých pozicích. Provedla mnoho rozhovorů s rektorkami univerzit, s americkými guvernérkami nebo s mezinárodními vůdkyněmi a publikovala na základě těchto výsledků dvě knihy. Doktorka Madsen doposud provedla výzkum v USA, v šesti arabských zemích Golfského zálivu, v Číně a v poslední době také v zemích Východní Evropy. Publikovala téměř 100 článků, kapitol a reportů a prezentuje na místních, národních, ale i mezinárodních akcích. Stala se také zakladatelkou několika úspěšných sítí, mezi nimiž např. International Leadership Association’s (ILA) Women and Leadership Affinity Group. Je držitelkou mnoha cen za výuku, výzkum a služby. Doktorát získala na Univerzitě v Minnesotě.


Další články
Nahoru