dnes
Pondělí - jasno
25°C
zítra
Úterý - jasno
31°C
pozítří
Středa - skorojasno
35°C
Pražské krimi

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již nepojede. Probuzený ho zasypal sprostými nadávkami i výhružkami, že ho zbije. A to také udělal.

Agresor seniora v plném invalidním důchodu při přetahování o francouzské hole srazil na zem. Ležícího muže začal kopat do zad a dokonce ho několika údery pěstí zasáhl do hlavy. Dalšímu útoku zabránili cestující. Útočník nasedl do soupravy metra a ujel.

„Nicméně za chvíli se na místo incidentu vrátil a drze na poškozeném požadoval úhradu čepice, kterou při incidentu ztratil. Když hotovost nedostal, vzal invalidovy alespoň jednu francouzskou hůl, jako náhradu. Naštěstí opět zasáhl jeden z cestujících, který dokázal muže přemluvit, aby mu hůl vrátil,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Díky pohotovému zásahu ostatních cestujících, kterým tímto děkujeme, měl poškozený „jen“ několik málo drobných poranění v obličeji a modřin po těle.

Útočníka se zatím nepodařilo dopadnout. „Za trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí muži v případě dopadení a odsouzení až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodal policejní mluvčí.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

Dnes ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru