dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Surové útoky měli na svědomí Ukrajinec a Vietnamec, Quang Huy Tran jde nyní před soud
Vietnamec může odejít od soudu až s osmnáctiletým trestem, Ukrajinec dvacetiletým, nebo výjimečným. Ilustrační foto: freeimages

Surové útoky měli na svědomí Ukrajinec a Vietnamec, Quang Huy Tran jde nyní před soud

Před pražským městským soudem stane příští týden mladík, který má podle obžaloby na svědomí loňské brutální napadení dívky na Chodově. Útočník mladou ženu před jejím domem surově zmlátil a téměř zardousil. Policie z činu obvinila Quang Huy Trana, za pokus vraždy mu hrozí deset až 18 let vězení.

O druhém prosincovém víkendu byly v hlavním městě napadeny dvě ženy: v sobotu v noci se obětí stala třiadvacetiletá dívka, která jela na Chodov z večírku v centru, v neděli v noci pak o deset let starší žena v Petrovicích. Obě cestovaly nočním autobusem linky 511.

Vietnamec Quang Huy Tran je podle policie pachatelem prvního z těchto trestných činů. Dívka, kterou se prý pokusil zavraždit, se krátce před půl pátou ráno vracela do bytu v Holušické ulici. Ačkoliv to měla domů od zastávky jen několik málo metrů, do domu už nevešla. Společně s ní totiž z autobusu vystoupil i útočník, který ji dostihl u vchodových dveří.

„Nejprve poškozenou slovně vyzval, aby s ním odešla, a poté, co odmítla, ji za účelem svého sexuálního vzrušení a uspokojení fyzicky napadl," stojí v obžalobě, kterou má ČTK k dispozici. Ženu prý strhl na zem, zalehl ji, a když se snažila křičet, několikrát ji velkou silou udeřil do hlavy a začal ji rdousit.

Napadená pak ztratila vědomí a útočník ji odtáhl pod schody domu, odkud se ženě podařilo utéct k domovním zvonkům, kterými se snažila vzburcovat nájemníky. Muž ji opět napadl, žena se aktivně bránila, při tom ztratila rovnováhu a spadla ze schodů, kde zůstala ležet.

Útočník pak z místa utekl a dívka se schovávala mezi zaparkovanými auty, dokud nepřijela policie a záchranná služba. Kriminalisté po vyhodnocení kamerových záznamů od počátku pátrali po Asiatovi.

Dívka vyvázla se zlomeným nosem, monokly a modřinami. Druhá napadená žena z Petrovic dopadla podstatně hůř. V kritickém stavu musela do nemocnice, prodělala několik operací a bude mít trvalé zdravotní následky. V tomto případě obvinila policie z pokusu vraždy Ukrajince, kterému hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru