dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Útočníka, který měl napadnout těhotnou cestující, zatkla policie
Ilustrační foto: archiv

Útočníka, který měl napadnout těhotnou cestující, zatkla policie

V úterý čtvrt hodiny před sedmou hodinou ranní zaútočil v Praze 4 na těhotnou ženu, která cestovala autobusem linky 193. K útoku došlo mezi zastávkami Zelené domky a U tří svatých na Vídeňské ulici. Násilníka se už naštěstí podařilo dopadnout.

Agresor nejprve oslovil několik cestujících s požadavkem na zapůjčení telefonu, ale všemi byl odmítnut. Pak přistoupil k těhotné a řekl jí, že chce její telefon, aby si mohl zavolat mamince. To žena odmítla a okamžitě následoval útok.

„Pachatel ji chytil za vlasy a pěstí ji začal bít zezadu do hlavy. Při tom stále požadoval vydání jejího telefonu. Po několika těchto ranách se ženě podařilo muži vysmeknout a utéci k řidiči. Ten pouze otevřel dveře a nechal ji vystoupit. Poškozená ze zastávky odešla a celé přepadení oznámila. Útočník pokračoval dál v jízdě autobusem,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Díky zveřejnění případu se kriminalistů sešlo velké množství poznatků k muži, po kterém na základě identikitu a popisu pátrali. „Tyto poznatky směřovaly ke konkrétní osobě, kterou detektivové čtvrtého policejního obvodu zadrželi. Při následném výslechu třiatřicetiletému muži detektivové sdělili obvinění ze spáchání trestného činu loupež a podali podnět na jeho vzetí do vazby," pokračoval Daněk.

Znalci vypracují psychiatrický posudek. Ten by měl ukázat, zda byl muž v době útoku příčetný a zda-li není nebezpečný svému okolí. V policejních evidencích zjistili, že má násilnou trestní minulost.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru