dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Superhrdinky bez domova ukážou své umění na náplavce. Navaří, zatančí, zazpívají, vypucují boty
Bezdomovkyně připravují na náplavce Rašínova nábřeží indickou pomazánku a jahodovo-banánový smoothie. Foto: Facebook Jako doma

Superhrdinky bez domova ukážou své umění na náplavce. Navaří, zatančí, zazpívají, vypucují boty

Za necelé dva týdny se u Bajkazylu na náplavce Rašínova nábřeží uskuteční akce Superhrdinky bez domova aneb Ochutnávka superdovedností.

Linda umí skvěle tančit a miluje africké bubny. Jana přišla s receptem na už legendární veganský závin. Helča čte z ruky a Zuzka je veterinární technička a pečuje o zvířata. Ženy bez domova toho ale umějí mnohem víc. Vaří, pečou, zpívají, hrají divadlo, uklízejí, umí tančit, veřejně mluvit, organizovat, sázet stromy, sbírat zapomenuté knihy, pečovat o druhé, pomoci tam, kde je potřeba.

Své dovednosti předvedou pražské bezdomovkyně ve středu 30. července od 16 hodin u Bajkazylu pod Palackého mostem. Narazíte tady například na ženy, které si říkají Dvě grácie. Na akci připraví sladkou a slanou svačinku. „Naučili jsme se péct štrůdly a záviny. A věřte, pro nás je v tom velký rozdíl,“ říkají Dvě grácie. „Já vám zas vyčistím botky až do oslnivého lesku. Budou vypadat skvěle,“ sděluje bezdomovkyně, která si nechá říkat Botička.

O živou hudbu se postarají kapely Fakné a Cácory, dále tu bude DJ Johana (of Kazety) a Kreaton DJs: Martin Tvrdý (ex-Bonus) a Hortenzie Vzteklá.

superhrdinky-plakat-nahled


Další články
Nahoru