dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Šup, šup, soutěžíme. Výběrko na revitalizaci Karlínského  náměstí musí začít ještě letos
Vizualizace plánované revitalizace Karlínského náměstí. Zdroj: Praha 8

Šup, šup, soutěžíme. Výběrko na revitalizaci Karlínského náměstí musí začít ještě letos

Osmá městská část chystá na první polovinu příštího roku revitalizaci Karlínského náměstí. Zastupitelé proto na svém včerejším zasedání souhlasili s tím, že do budoucího rozpočtu pro rok 2015 zařadí přepokládané finanční prostředky ve výši zhruba 51 milionů korun. Na realizaci projektu městská část získala dotaci z Operačního programu Praha Konkurenceschopnost.

Podle podmínek dotace musí být stavební úpravy dokončeny do konce prvního pololetí 2015. „Vzhledem k tomu, že součástí projektu je i kácení dřevin, které musí být provedeno do konce března 2015, musíme výběrové řízení vyhlásit ještě v roce 2014, respektive co nejdříve,“ říká radní Markéta Adamová.

„Revitalizace Karlínského náměstí je dlouho očekávaná, prakticky od povodní v roce 2002. Jsem velmi ráda, že městská část získala významnou finanční podporu z fondů, protože z vlastních prostředků by si ji mohla jen těžko dovolit financovat. A to i přesto, že se realizace díky zdlouhavému procesu získání dotace o rok zdržela,“ pokračuje.

Obnova Karlínského náměstí proběhne čistě v historických tendencích. Budou obnoveny a doplněny herní prvky do prostoru dětského hřiště, proběhnou vegetační úpravy a omlazení zeleně, chybět nebude automatizovaný závlahový systém, dojde k opravě chodníčků a k instalaci historizujícího mobiliáře (lavičky, koše a pouliční osvětlení).

Chybět nebude ani veřejné WC či pítka. „V rámci revitalizace bude vysazeno mnoho nových stromů pro obnovení aleje. Kácení jsme se snažili minimalizovat, a tak se ze vzrostlých platanů budou obyvatelé i návštěvníci náměstí moct těšit i nadále,“ dodává radní Adamová.


Další články
Nahoru