dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Sup odchovaný v Praze bude vypuštěn do volné přírody
Mláďata v současné době váží už přes dva kilogramy. Foto: Václav Šilha / Zoo Praha

Sup odchovaný v Praze bude vypuštěn do volné přírody

Mládě supa mrchožravého, které odchovali adoptivní rodiče v Zoo Praha, bude příští týden v bulharském pohoří Stara Planina vypuštěno do volné přírody. Společně s ním se na tomtéž místě svobodně rozletí dvě mláďata supa ze zoologické zahrady Schönbrunn ve Vídni. 

Balkánská populace supů je na Červeném seznamu IUCN zařazena do kategorie „kriticky ohrožený“, v Bulharsku potom žije téměř třetina této populace. Právě do přírody pohoří Stara planina v severním Bulharsku budou letos vypuštěna tři mláďata supa mrchožravého.

Jedním z nich je mládě odchované v zoo Praha adoptivními rodiči – Fatimou a Cháronem, které se k nám dostalo z pařížské Ménagerie Jardin des Plantes. Tam se vylíhlo letos v červnu.

Rodičovský však pár o snesené vejce nejevil zájem a tak bylo mládě po dohodě s evropskou koordinátorkou záchranného programu supů mrchožravých převezeno do Prahy.

Pěstounský pár se mláděte svědomitě ujal. Mladý sup nyní dosáhl tělesné hmotnosti dospělých jedinců a v současnosti již může opustit hnízdo.


Další články
Nahoru