Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
SunExpress bude létat z Prahy do Antalye i během zimní sezony
Letadlo společnosti SunExpress na ruzyňské ranveji. Foto: Letiště Praha

SunExpress bude létat z Prahy do Antalye i během zimní sezony

Letecká společnost SunExpress prodlužuje pravidelný spoj z Prahy do Antalye, který nyní provozuje třikrát týdne. Dopravce nabídne lety od konce října jednou týdně a sice každou neděli během celé zimní sezony. Informovala o tom mluvčí  Letiště Praha Klára Divíšková.

V uplynulých letech pražské letiště přímé pravidelné letecké spojení do Antalye standardně nenabízelo. Od letošního května do turecké destinace létá z Prahy SunExpress třikrát týdne, a to v úterý, pátek a neděli.

Antalye se dlouhodobě řadí k nejvytíženějším a nejoblíbenějším destinacím. Je třetím nejnavštěvovanějším městem světa podle počtu mezinárodních příletů.

„Jsme proto rádi, že SunExpress prodlužuje linku a zajistí tak pro české cestující spojení právě na tureckou riviéru i v zimních měsících,“ říká ředitel leteckého obchodu Jaroslav Filip.

Cestujícím bude zimní letecké spojení do Antalye se společností SunExpress k dispozici od 30. října. Z Antalye bude odlétat do Prahy každou neděli v 15:55 místního času, vracet se bude z Prahy v 17:55. Let bude provozován letadlem typu Boeing 738–800 s kapacitou 189 míst.

Společnost SunExpress byla založena v roce 1989 jako společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines a podle Divíškové je jedním z předních poskytovatelů charterových a prázdninových letů do Turecka.

Se svou flotilou obsluhuje síť zhruba 51 mezinárodních destinací. Ročně s ní cestuje zhruba 10 milionů cestujících.


Autor: puc

innogy Karta zajištuje slevy ve skiareálech

22. ledna 2023 ve 21:07

innogy Karta zajišťuje ve všech třinácti partnerských skiareálech innogy dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti.

Další články
Nahoru