dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Suchdol míří do centra: Senátní obvod Praha 1 se rozšíří o městskou část na severu metropole
Ilustrační foto: Ludek / Wikimedia Commons

Suchdol míří do centra: Senátní obvod Praha 1 se rozšíří o městskou část na severu metropole

Sněmovní ústavně právní výbor projedná změnu volebního zákona, která počítá se změnami v některých volebních obvodech. Kupříkladu volební obvod 27 (Praha 1) by nově zahrnoval i Prahu-Suchdol.

Zahrnoval by tedy území městských částí Praha 1, Praha 7, Praha-Suchdol a Praha-Troja. Dále část území městské části Praha 2, tvořenou k.ú. Nové Město a k.ú. Vyšehrad, část území městské části Praha 5, tvořenou částí k.ú. Malá Strana ležící na území městské části Praha 5, a část území městské části Praha 6, tvořenou k.ú. Střešovice, částí k.ú. Hradčany, částí k.ú. Bubeneč a částí k.ú. Sedlec, ležícími na území městské části Praha 6.

Změnilo by se i území volebního obvodu 25 (Praha 6), zahrnoval by území městské části Praha 6, s výjimkou k.ú. Střešovice, části k.ú. Bubeneč, části k.ú. Hradčany a části k.ú. Sedlec, ležící na území městské části Praha 6. Dále území městských částí Praha 17, Praha-Přední Kopanina, Praha-Nebušice, Praha-Lysolaje, Praha-Zličín.

V každém volebním obvodu jsou volby v intervalu šest let. Každé dva roky se obměňuje třetina Senátu. Letos na podzim půjdou k volbám lidé ve volebním obvodu 27. V roce 2008 zde poslali do Senátu ředitele pražské záchranky Zdeňka Schwarze. Ve volebním obvodu 25 budou vybírat lidé nového senátora až za dva roky. V roce 2010 poslali do horní komory Parlamentu exposlance Petra Bratského. Oba byli zvoleni za ODS.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru